افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 10 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

گزارش وزارت مالیه در زمینه کنفرانس بروکسل

وزارت مالیه

 

روز گذشته سخنگو و رئیس روابط عامه وزارت مالیه  طی کنفرانس مطبوعاتی درمورد دستآوردهای اخیر وزارت مالیه در زمینه کنفرانس بروکسل، عواید ملی و اصلاحات مالی اطلاعاتی را ارائه کرد.

 

محترم اجمل حمیدعبدالرحیمزی گفت: در کنفرانس بروکسل دستآوردها و تعهدات افغانستان  با جامعه جهانی موفقانه ارزیابی گردید و اسنادیکه از طرف دولت در این کنفرانس ارائه گردید در آن اولویت ها و ضروریات مردم افغانستان در نظر گرفته شده است. بر اساس آن جامعه جهانی 15،2 میلیارد دالر آمریکایی را برای چهار سال که سالانه 3،8 میلیارد دالر آمریکایی میگردد برای افغانستان تعهد نمودند. وی افزود: دولت افغانستان به جامعه جهانی تعهد نموده که پول کمک شده را بر اساس اولویت های مردم افغانستان با در نظرداشت موثریت و مثمریت به مصرف خواهند رساند.

 

سخنگو و رئیس روابط عامه وزارت مالیه گفت: در دو سال گذشته در  سکتور مالی اصلاحاتی زیادی بوجود آمده که بادرنظرداشت آن ما سال گذشته توانستیم تا عواید ملی را 22%  بلندتر از هدف تعین شده جمع آوری نماییم و توقع میرود که سال جاری نیز شاهد افزایش قابل ملاحظه در عواید کشور باشیم.

 

قابل تذکر است که سخنگو و رئیس روابط عامه وزارت مالیه در این کنفرانس در مورد مصرف بودجه انکشافی، اصلاحات، مبارزه با فساد اداری، ایجاد شورای عالی اقتصادی، حمایت از سکتور خصوصی، پلان پنج ساله وزارت مالیه در قسمت مدیریت مالی عامه، پلانهای وزارت مالیه در زمینه افزایش عواید ملی و دیدار های اخیر وزیر مالیه با بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در آمریکا نیز معلومات همه جانبه ارائه نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار