افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, حوادث, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

گزارش سازمان ملل از آمار تلفات انسانی طی ۱۰ سال اخیر در افغانستان

سازمان ملل

دفتر نمایندگی سازمان ملل (یونما) در کابل در گزارشی اعلام کرد که در ده سال اخیر حدود ۷۶ هزار فرد ملکی در افغانستان کشته و زخمی شده‌اند.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) گزارش داد که در ده سال اخیر حدود 76 هزار فرد ملکی افغان در این کشور کشته شده‌اند.

در حالی که امروز شانزدهمین سالگرد حادثه 11 سِپتِمبر است، شمار تلفات ملکیان در درگیری‌ها سال به سال در حال افزایش است.

براساس گزارش یوناما، از سال 2007 عیسوی تا ماه اگست سال جاری، حدود 76 هزار فرد ملکی در افغانستان کشته و زخمی شده‎اند.

این در حالی است که پس از حدود شش ماه بررسی، رییس‌جمهور امریکا استراتیژی جدید این کشور در قبال افغانستان را اعلام کرده و پیرو این رویکرد جدید امریکا هر روز به شمار نظامیان این کشور در افغانستان اضافه می شود.

ترمپ در سخنرانی اعلام استراتیژی خود اظهار داشت: بر خلاف خواست اولیه‌اش خواستار حضور نظامیان امریکایی در افغانستان و اعزام نظامیان بیشتر به این کشور است.

وی دلیل خود از این اقدام را جلوگیری از استفاده گروه‌های تروریستی و مخالفان مسلح دولت از خلاء بوجود آمده اعلام کرد.

به گزارش ماموریت حمایت قاطع از آغاز حمله امریکا به افغانستان در سال 2001، تاکنون 3 هزار و 480 نظامی خارجی در افغانستان کشته شدند که از این میان دو هزار و 346 نفر از آنها را نظامیان امریکایی تشکیل می‌دهند.

گفتنی است که بخشی از استراتیژی ترمپ افزایش حملات هوایی در افغانستان است و در ماه‌های اخیر نیز شمار تلفات ملکیان در نتیجه این حملات نیز افزایش یافته است.

همچنین هرچند با افزایش نیروهای خارجی در کشور شمار حملات گروههای تروریستی نیز افزایش پیدا کرده است. دامنه جنگ و ناامنی در مناطق گسترده ای از ولایات کشیده شده است و قربانیان بیشماری را از غیر نظامی هر روز می گیرد.

گروه طالبان و سایر گروههای تروریستی به شدت با افزایش شمار نیروهای خارجی مخالفت کرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار