افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

گزارش‌های کاری‌‌ اعضای کمیته مشترک مستقل نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری به داکتر عبدالله عبدالله ارایه شد.

 

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با اعضای کمیته مشترک مستقل نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری دیدار کرد و گزارش‌ها، نتایج بررسی‌ها و پشنهادات آنان را در باره روند مباززه با فساد اداری، شفافیت و پاسخگویی در ادارات دولتی به‌بحث و بررسی گرفت.

 

اعضای کمیته مشترک مستقل نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری گزارش‌های کاری‌‌شان را در باره نظارت و ارزیابی از روند مبارزه با فساد اداری، چگونگی تداوم کار و مبارزه مؤثر بر علیه فساد اداری با رئیس اجرائیه کشور در میان گذاشتند و خواستار حمایت همه‌جانبه‌ی حکومت وحدت ملی در این زمینه شدند.

 

آنان در ادامه از جریان نظارت و ارزیابی این کمیته در وزارت صحت‌عامه کشور به‌ رئیس اجرائیه کشور گزارش دادند و گفتند: برای بهبودی‌ وضعیت اداری، شفافیت، پاسخگویی و مبارزه با فساد اداری پیشنهادات و راهکارهای لازم را با این وزارت مطرح کردند تا اقدامات عملی صورت گیرد.

 

اعضای ارشد این کمیته یادآور شدند که تصمیم دارند؛ در آینده دادستانی کُل، شرکت برشنا و وزارت معارف را نیز بررسی نمایند تا موانع و چالش‌های مبارزه با فساد اداری را شناسایی کنند. در ضمن آنان می‌خواهند در برنامه‌های بعدی در کنار نهادهای ملی از کارکرد نهادهای بین‌الملللی نیز نظارت و ارزیابی نمایند.

 

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور با ابراز خرسندی از تلاش‌های اعضای این کمیته گفت: اراده سیاسی قوی در سطح رهبری برای مبارزه با فساد اداری، شفافیت و پاسخگویی وجود دارد، حکومت از تلاش‌های شما حمایت می‌کند اما ما انتظار داریم که کارهای این کمیته در امر مبارزه با فساد اداری نتایچ ملموس و عملی در به‌دنبال داشته‌باشد.

 

رئیس اجرائیه کشور در اخیر تاکید کرد: در برنامه‌های بعدی برای بهبودی کار بالای همکاری‌های متقابل، انتقال دانش کار با ادارات دولتی، شناسایی موانع و چالش‌ها در امر مبارزه با فساد اداری و ارائه راهکاری‌های عملی را در اولویت قرار دهید و همچنان به‌طور منظم به گزارش‌های خود را با حکومت وحدت ملی در میان بگذارید تا اقدامات عملی و جدی‌تر انجام شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار