افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 آگوست , 2018 لینک کوتاه خبر :

گزارشی تکان دهنده از استفاده جنسی داعش از اطفال در جوزجان

داعش

عبدالله می گوید داعش اطفال را از ولسوالی درزاب و چند ولایت دیگر که تعدادشان به پنجاه تن می‌رسید، جمع‌آوری کرده و به نکاح قوماندانانش درآورده بود.

همزمان با پیوستن رهبر داعش و افراد زیردستش به دولت در جوزجان، گزارش های تکان‌دهنده‌یی از رفتارهای خشن و همجسنگرایانۀ افراد این گروه نشر می شود.

عبدالله نام مستعار طفل ۱۴ ساله‌یی است که بنا بر ادعای خودش، یک قوماندان گروه داعش به زور با وی ازدواج کرده و وی را چندیدن بار مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

به گفتۀ عبدالله، گروه داعش اطفال را از ولسوالی درزاب و چند ولایت دیگر که تعدادشان به پنجاه تن می‌رسید، جمع‌آوری کرده و به نکاح قوماندانانش درآورده بود.

اوغلشاه و عبدالواحد، دو تن از باشنده گان ولسوالی درزاب می‌گویند، افراد این گروه بالای دختران و پسران زیادی تجاوز کرده‌اند.

خواست خانواده‌هایی که از شکنجه‌های داعش در امان مانده‌اند این است که دولت این افراد را باید مجازات کند.

عبدالحفیظ خاشی آمر امنیت قوماندانی امنیه جوزجان نیز می‌گوید، گروه داعش از هیچ جنایتی در برابر باشنده گان ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه دریغ نکرده است.

اما مولوی حبیب‌الرحمان رهبر داعش، که به‌تازه گی با بیش از ۲۰۰ فرد زیردستش به دولت تسلیم شده است، ادعای باشنده گان ولسوالی درزاب را رد می‌کند و از دولت می‌خواهد، جلو آنچه را که وی توطیه عنوان می‌کند، بگیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار