افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

گروه طالبان میگوید که در اختطاف 30 تن دست ندارد

در حالیکه نیروهای امنیتی افغان برای رهایی سی نفریکه در این اواخر در ولایت زابل ربوده شدند تلاش می کنند، گروه طالبان می گوید در اختطاف این افراد دست ندارد.

 

سلطان محمد سرور تفصیل بیشتر موضوع را به استناد گزارش آژانس خبر رسانی آلمان تهیه کرده است.

 

گروه طالبان در اعلامیهء روز جمعه خود گفت که در اختطاف این افراد دست ندارد. این سی نفر اختطاف شده هزاره تبار اند.

 

آنها که راهی کابل بودند به تاریخ بیست و چهارم فبروری از سوی افراد نقاب پوش که یونیفورم نیروهای امنیتی افغانستان را به تن داشتند در شاهراه کابل – قندهار در مربوطات ولسوالی شاه جوی زابل از سرویس نقلیه پائین آورده شده، ربوده شدند.

 

ربایندگان به زنان و اطفالیکه با این افراد بودند چیزی نگفته اند.

 

قاری یوسف احمدی یکتن از سخنگویان طالبان در اعلامیهء خود گفت، این ضروری است که ما اعلان کنیم که افراد ما در این اختطاف دست ندارند.

 

هنوز معلوم نیست که این افراد از سوی کدام گروه اختطاف شده اند. پولیس زابل می گوید، عملیات نجات برای رهایی اختطاف شدگان جریان دارد.

 

غلام سخی روغ لیونی قوماندان امنیهء زابل دیروز گفت، افراد اختطاف شده زنده اند و علی رغم وضعیت نامساعد آب و هوا نیروهای امنیتی سعی می کند آنها را نجات دهند.

 

رهبران هزاره تبار و فعالان سیاسی آنها روز جمعه از حکومت تقاضا کردند که به رها ساختن و نجات دادن افراد اختطاف شده بیشتر توجه کند.

 

کریم خلیلی معاون دوم رییس جمهور سابق افغانستان دیروز به گردهمایی که به مناسبت گرامی داشت از سالروز کشته شدن عبدالعلی مزاری رهبر حزب وحدت دایر شد از زنده بودن افراد اختطاف شده اطمینان داد.

 

او گفت خرسندم از اینکه صبح امروز خبر دریافت کردم که همهء سی نفر اختطاف شده زنده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار