افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

گروه طالبان درخصوص اظهارات اخیر ترمپ، اعلامیه صادر کردند

طالبان

گروه طالبان اعلام کرد تصمیم رییس جمهور امریکا برای انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس بار دیگر دشمنی این کشور با اسلام و مسلمانان را آشکار کرد.

گروه طالبان در این اعلامیه تاکید کرد تصمیم نادرست ترمپ نشان داد که شعارها و تبلیغات 70 ساله امریکا مبنی بر تمایل به مصالحه میان فلسطین و اسراییل درست نیست و اظهارات فریبکارانه‌ای بیش نبوده است.

در ادامه اعلامیه آمده است مسلمانان با قیام در برابر این حماقت ترمپ نشان دادند که برعکس سران خفته و غلامان حلقه به گوش امریکا چه اندازه درایت و شجاعت دارند.

این گروه همچنین ابراز امیدواری کرد با تقویت وحدت و همبستگی مسلمانان، امریکا دیگر فرصتی برای اعمال پروژه‌ها و استراتیژی خود در کشورهای اسلامی نخواهد داشت.

طالبان در ادامه اعلام کرد با وجود محکوم کردن تصمیم ترمپ توسط بیشتر کشورهای جهان و سازمان ملل، این تظاهرات پس از چند روز آرام خواهد شد و صهیونیست‌های غاصب به ریختن خون مسلمانان ادامه خواهند داد.

این گروه با تاکید بر مبارزه علیه اشغال امریکا ضمن اشاره به افغانستان خواستار قوی‌تر و گسترده‌تر شدن این مبارزات در مناطقی شد که درگیری‌ها علیه واشینگتن آغاز شده است.

طالبان افزود: آزادی قدس و دیگر مناطق غصب شده با شعار و تلاش‌های بی معنای سیاسی تحقق نمی‌یابد و طالبان نیز با درک این واقعیت مبارزه مسلحانه علیه اشغالگران را در اولویت قرار داده است.

گروه طالبان پیش از این نیز در واکنش به تصمیم ترمپ برای تعین قدس شریف من‌حیث پایتخت رژیم اسراییل آن را نشانه دشمنی آشکار امریکا با اسلام دانسته بود.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی این گروه با نشر اعلامیه ای اظهار داشت: طالبان به رسمیت شناخته شدن نخستین قبله مسلمانان جهان را من‌حیث پایتخت رژیم اسراییل محکوم می‌کند و این اقدام امریکا را گامی مملو از تعصب و دشمنی علیه امت اسلامی می‌داند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار