افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 24 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

کندز جولانگاه دزدان و غارتگران اموال مردم

پس از سقوط شهر کندز به دست طالبان مسلح و موجودیت آنها در اطراف کندز زمینه بی بند و باری به اشخاص ولگرد و دزدان مسلح مهیا شده است.

شماری از دکانداران شهر کندز شکایت دارند که دزدان مسلح در جریان روز یا شب وارد دوکان‌های شان شده و با تهدید سلاح پول و اموال شان را می‌دزدند.

آنان می‌گویند، پس از سقوط شهر کندز به دست طالبان مسلح و موجودیت آنها در اطراف کندز زمینه بی بند و باری به اشخاص ولگرد و دزدان مسلح مهیا شده است.

فیروز احمد یک تن از دکانداران می‌گوید که دزدان مسلح داخل دوکان اش شده و پول وی را دزدیدند.

وی گفت:

” من در داخل بودم سه نفر آمدن دو نفر شان بیرون از دکان ایستاد شدند و یک‌ تن شان داخل دکان شد ۲۵ هزار افغانی پول نقد داشتیم گرفتند و مبایل ما را هم گرفتند.”

در عین حال احمد نوید که در داخل شهر کندز درملتون دارد نیز شکایت می‌کند که افراد تفنگدار وارد دواخانه اش شدند و تمام پول اش را با خود بردند:

” پنج بجه عصر بود چهار نفر مسلح در داخل دواخانه ما شدند و با تهدید تفنگچه دست‌های ما را بسته کردند پولی که در دخل داشتیم او را هم گرفتن و جیب‌های ما را هم تلاشی کردند تمامی هست و بود ما را با خود بُردند.”

باشنده‌گان شهر کندز می‌گویند که سرقت های مسلحانه در داخل شهر، تقریباً هر روز پیش می‌آید، اما بگفته مردم مسئولان امنیتی تا هنوز به خاطر بازداشت عاملان آن کدام کاری نکرده اند.

از سوی دیگر نجیب الله سرتیر، مدیر مبارزه علیه جرایم جنایی قوماندانی امنیه ولایت کندز گفت که تا هنوز تعدادی از اشخاص ولگرد و مشکوک را باز‌داشت کرده اند و تلاش دارند تا امنیت را در داخل شهر تأمین سازند.

وی گفت:

” در جریان یک هفته این رویدادها در داخل شهر بوجود آمده است، اما نیروهای اداری ما شب و روز در تلاش هستند تا این اشخاص را به زودترین فُرصت بازداشت نمایند و در مورد حل این مشکل اقدامات جدی را روی دست گرفته ایم.”

باشنده‌گان شهر کندز در حالی از افزایش سرقت های مسلحانه ابراز نگرانی کرده اند که قبل از این فعالان مدنی این ولایت، از کُندی عملیات‌های تصفیوی و حضور پُر رنگ مخالفین مسلح در اطراف شهر کندز نگرانی خود را ابراز کرده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار