افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

کنایه امرالله صالح به حکمتیار…

امرالله صالح

کنایه امرالله صالح به حکمتیار: آقا این قصر ها در شهر های افغانستان ساخته شده اند امید است که خدا برایت فرصت راکت زدن به آنها را بار دیگر ندهد.

فرض بفرمایید برای این شخص جنگ قومی است اما از او باید پرسید که :

در هفده سال پسین که او از راولپندی تمویل و هدایت میشد در برابر کدام قوم می جنگید و چه تعداد از قوم دشمن به هدایت او کشته شدند؟ ارقام اش را دارد. اگر جنگ قومی است ایا مطمین هست که تمام سربازان و مدافعین منطقه دارالامان از قوم خودش هست ؟

اگر جنگ قومی است خیمه لویه جرگه را برای او کدام قوم تامین امنیت کرده بود؟ اگر جنگ قومی است آیا او میداند که ملیون ها دالر پاداش تسلیم شدن اش از مالیه کدام قوم تامین میگردد ؟ اگر جنگ قومی است او با کدام قوم صلح و با کدام قوم هنوز در جنگ است ؟ از دید ما جنگ قومی نیست.

جنگ کنونی دسیسه ایست از جانب پاکستانی ها بخاطر تضعیف نظام ، شیرازه و بافت اجتماعی در افغانستان تا بتوانند ما را به ساحه احتیاطی و زیر نفوذ خویش تقلیل دهند. وسایل پاکستانی ها درین جنگ گروه های رشد یافته ای دور از ارزش های ملی و وطنی اند که خود را مدیون هم آغوشی و خیرات پاکستان میدانند و اسلام برایشان وسیله ای بیش نیست. همان قشر نخبه پاکستان که به آنها حکومت واقعی و عمیق میگویند و طالبان وسایل کشتار شان اند همه ای شان زنده گی سکیولار و دور از تمام ارزش های دینی دارند. این اقا تا چند ماه قبل در سایه سخاوت همانها بر ضد افغانستان می جنگید و آمدنش به کابل نیز تا حال پیامد قابل لمس برای صلح نداشته است. اما از سخن گفتن او باید بسیار استقبال کنیم. خیلی زیاد.

او هرقدر سخن بگوید برای کسانی که یقین و تردید داشتند معلوم میشود که چیز مثبت و نشاط آور برای این وطن نداشته و نخواهد داشت. امکان هم ندارد که او درین سن و سال تغییر عادت دهد. اما من این را از پاداش های خداوند برای ملت ما می بینم که شماری از پرده ها را از روی کار آدم ها بر میدارد و ما رسوایی را تماشا میکنیم. هر باریکه سخن میگوید اشاره به قصر های ساخته شده در هفده سال اخیر میکند. بلی. فرق همین است شماری گرفتند و اباد کردند و شماری گرفتند و در دادند ، سوزاندند ، کشتند و بستند و هنوز هم در درون شان آتش خود خواهی و جاه طلبی شعله ور است. آقا این قصر ها در شهر های افغانستان ساخته شده اند امید است که خدا برایت فرصت راکت زدن به آنها را بار دیگر ندهد.

 

  1. Waqif Amani :

    از حکمت یار بپرسین اقای صوفی کرن دیده نمیشه اووووووو

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار