افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 5 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

کمک های نقدی هند به بازمانده گان حمله انتحاری اخیر در ننگرهار

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار گفت: مقام های هندی روز گذشته به این ولایت سفر کرده و با شماری از مقام های محلی این ولایت دیدار کرده اند.

آقای خوگیانی می گوید که مانپریت ووهرا سفیر هند در این ولایت وعده داد که به خانواده های قربانیان حمله دو روز قبل کمک های نقدی می کند.

او می گوید که آقای ووهرا از تمامی نیروهای امنیتی در این ولایت تشکری کرده است که به وقت کم حمله مهاجمان را بالای قونسلگری این کشور را محو کرده اند.

به گفته سخنگوی والی ننگرهار سفیر هند گفته است به خانواده های کسان که کشته شدند و آنان که زخمی شدند کمک های نقدی در یافت خواهند کرد.

سفیر هند در این ولایت همچنان به نیروهای امنیتی ولایت ننگرهار که مهاجمان را در زمان کم از پاه در آوردند وعده پول نقد را داده است.

خوگیانی می گوید هر چند از رقم دقیق این مقدار پولی که قرار است از طرف سفارت هند داده شود تا هنوز روشن نیست اما سفیر هند وعده کرد تا چند روز دیگر این پول به دسترس خانواده های قربانیان و نیروهای نظامی دخیل در جنگ با مهاجمان داده می شود.

چند روز قبل حمله کننده انتحاری مواد جاسازای شده در موتر خود را مقابل قونسلگری هند در شهر جلال آباد انقجار داد که در آن سه تن کشته و حدود ۱۶ نفر زخمی شدند.

گفته می شود که لحظۀ بعد از این حمله سه مهاجم می خواستند که وارد قونسلگری هند شوند که از سوی نیروهای امنیتی کشور به وقت کم کشته شدند.

روز گذشته سلیم خان قندوز از زخمی های رویداد شهر جلال آباد دیدار کرده و به آنان پول نقد نیز کمک کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار