افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 20 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

کمک مالی هند برای ایجاد انستیتوت معادن در افغانستان

طرح ابتدایی برنامه های ایجاد انستیتوت معادن در افغانستان که تمامی برنامه ها و کریکولم های درسی آن به اساس استاندارد های اکادمیک معادن خواهد بود، به کمک مالی کشورهند توسط نماینده سفارت هند در کابل با اشتراک استادان انستیتوت معادن هند به وزارت معادن وپترولیم ارایه گردید.

 

اعمار انستیتوت معادن افغانستان، به اساس توافق نخست وزیر کشور هندوستان در سفر سال 2011 به افغانستان وعده داده شده بود که انستیتوت مذکور، شامل سه بلاک بزرگ که در برگیرنده صنوف درسی، لابراتوار ها،‌ تعمیر اداری، اتاق های کنفرانس و لیلیه برای دانشجویان بوده و تمام مصارفات این انستیتوت برای پنج سال اول آن به دوش هند می باشد.

 

انستیتوت معادن هند که تجربه فراوان درین عرصه دارد، برای پنج سال اول به عنوان پشتیبان این انستیتوت عملآ همکاری خواهند نمود و تمام برنامه های این انستیتوت در تبانی کامل با انیستیتوت معادن هند خواهد بود، وتدریس در آن به زبان انگلسی صورت خواهد گرفت، که براین اساس دانشجویان برای سال اول زبان انگلسیی و دروس آمادگی را آموزش خواهند دید.

 

قابل ذکر است که برنامه درسی این انستیتوت، به سویه لیسانس و ماستری در بخش های معدن کاری، محیط زیست معادن، تکنالوژی های جدید معدن و هم چنان انجنیری پترولیم خواهد بود و در کنار برنامه های اکادمیک، برنامه های کوتاه مدت تخنیکی را برای انجنیران وکارمندان سکتور معادن نیز ارایه بدارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار