افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 1 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

کمک به عودت کنندگان بدون مدرک، یک عمل بشری می باشد!

بلخی

 

وزیر امورمهاجرین از کمیساریای عالی سازمان ملل خواهان کمک برای عودت کنندگان بدون مدرک شد…

 

ایاکی ایتو معاون بخش آسیایی و اقیانوسیه کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان در سفرش به افغانستان بعد از ظهر روز گذشته با سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان، در مقر این وزارت ملاقات نمود.

در این ملاقات که فابیو وارولی معاون اداره UNHCR در کابل نیز حضور داشت در رابطه به مدیریت عودت مهاجرین افغان از کشورهای میزبان و مهمترین مسایل مشترک کاری بحث و تبادل نظر گردید.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در این ملاقات با اشاره به یک میلیون عودت کننده دارای مدرک و بدون مدرک در سال جاری و مساعدت UNHCR به 400 هزار نفر دارای مدرک، خواهان گسترش کمک های این اداره به عودت کنندگان دارای مدرک و بدون مدرک گردیده گفت که ما می خواهیم UNHCR کمک به عودت کنندگان بدون مدرک را به حیث یک عمل بشری در نظر داشته باشند.

وی در مورد برگشت مهاجرین افغان از کشورهای میزبان گفت که دولت افغانستان خواهان عودت و یا ماندن اجباری نمی باشد.

عالمی بلخی همچنان با اشاره به نیازمندی های عودت کنندگان در فصل سرما خواهان همکاری اداره UNHCR در بخش کمک به عودت کنندگان با وزارت امور مهاجرین گردید.

معاون بخش آسیایی و اقیانوسیه کمیساریای عالی سازمان ملل در این ملاقات تعهد اش را به ادامه همکاری های UNHCR با افغانستان و وزارت امور مهاجرین اعلان نموده گفت که اداره UNHCR تلاش می نماید بیشترین کمک هایش را به افغانستان اختصاص دهد و این کشور را در محور کاری خویش قرار دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار