افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

کمپاین آگاهی دهی مالیات سال 1396 آغاز به کار کرد

افتتاحیه کمپاین

روز گذشته افتتاحیه کمپاین 7 روزه آگاهی دهی مالیات سال 1396 شد.

در این کمپاین هفت روزه به شمول احمد شفیق قاری زاده معین عواید و گمرکات، محمد قربان حقجو معین وزارت تجارت و صنایع، نماینده گان وزارت خانه ها ، بخش سکتور خصوصی و سایر کارمندان شرکت ورزیده بودند.

 

محترم احمد شفیق قاری زاده معین عواید و گمرکات هنگام افتتاح برنامه مذکور گفت : یکی از مشکلات که در پرداخت مالیات وجود داشت عدم آگاهی مالیه دهنده گان از قوانین مالیات بود که کمپاین مالیاتی در رفع این معضله کمک خواهد نمود. وی افزود که قرار است این کمپاین در مرکز و تمام ولایات راه اندازی شود تا مالیه دهنده گان از قوانین آگاه شده و در نتیجه آن برای متشبثین سهولت های لازم فراهم شود.

 

محترم محمد قربان حقجو معین وزارت تجارت و صنایع ضمن مفید خواندن کمپاین فوق گفت که این ابتکار وزارت مالیه زمینه های بلند بردن سطح آگاهی تمام مالیه دهنده گان و سکتور خصوصی را درمورد قوانین مالیات مساعد می سازد. وی اضافه نمود که در دو سال اخیر وزارت مالیه گام های بلندی را در بخش شفافیت اداری بوجود آورده است و شاهد آن هستیم مدت تمدید جواز ها از یک سال به سه سال افزایش یافته است که این مساله برای بخش مالیه دهنده و سکتور خصوصی یک سهولت خوبی را ایجاد نموده است.

 

معین وزارت تجارت و صنایع افزود که آگاهی دهی مالیاتی شفافیت را در پروسه های طی مراحل اداری بوجود آورده و باعث کاهش فساد اداری می گردد.

 

قابل تذکر است  که کمپاین آگاهی دهی مالیه که برای هفت روز اول سال مالی سال 1396 در حدود 2500 مالیه دهنده را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار