افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

کلینیک های حیوانی ساحوی در 34 ولایت، جواز فعالیت گرفتند!

وزارت زراعت افغانستان

 

بیش از 700 قطعه جواز به کلینیک های حیوانی ساحوی در 34 ولایت صادر گردیده است.

 

ریاست صحت حیوانی در سال 1393 پروسه صدور جواز فعالیت به مسئولین کلینیک های حیوانی را آغاز نموده که تا اکنون بیش از 700 قطعه جواز به کلینیک های حیوانی ساحوی در 34 ولایت صادر گردیده است و این جواز ها سالانه یکبار تمدید میگردد، در اوایل پروسه مذکور به کندی به پیش میرفت اما به اساس تشویق کار مندان مرکزی وهمچنان پافشاری این ریاست بالای کارکنان موسسات همکار این پروسه سریع گردیده و فعلاً هم بطور دوامدار جریان دارد.

 

هدف از این پروسه قانونی شدن کلیینیک های حیوانی بوده تا دولت بتواند برنامه های کنترولی خویش را از طریق این کلینیک ها تطبیق نماید.

 

در کنار صدور جواز فعالیت، کلینیک های مذکور در عین زمان راجستر نیز میگردد که بعداً معلومات مذکور در دیتابیس درج گردیده و دیتابیس مذکور یک کدُ مشخص جداگانه را به هرکلینیک ایجاد مینماید و کدُ مذکور به تمام دیپارتمنت ها شریک میگردد تا کلینیک ها ازین طریق بهتر شناسائی گردد. همچنان دولت مسئولیت نظارت از خدمات وترنری را به عهده دارد و ازین طریق میتواند تمام کلینیک های حیوانی را در اسرع وقت تحت نظارت خویش قرار دهد، و در مقابل کلینیک های مذکور متعهدمیگردد تا راپورهای خویش را به این ریاست بطور دوامدار ارسال نمایند.

 

ریاست صحت حیوانی از تمام موسسات و پروژه های همکار میخواهد تا درین پروسه مارا همکاری نموده تا تمام کلینیک های که تا هنوز جواز فعالیت اخذ ننموده اند وادار به اخذ جواز نمایند تا کلینیک های حیوانی در تمام ساحات شکل قانونی را بخود بگیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار