افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 26 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

کشف و ضبط 700 کیلو مواد مخدر همراه 5 قاچاقچی در هلمند

قاچاق مواد مخدر افغانستان

700 کیلوگرام مواد مخدر که همراه 5 تن از قاچاقبران بوده است توسط پولیس هلمند کشف گردیده و این 5 نفر دستگیر شدند.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند گفت، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر این ولایت، هفت صد کیلو گرام مواد مخدر را که شامل، (۴۵۹) کیلو گرام خاشخاش، (۲۴۰) کیلوگرام تریاک و بیش از (۱۹) کیلو گرام هیروئین است، در مربوطات ولسوالی گرمسیر هلمند کشف و ضبط کرد.

پنج تن به اتهام قاچاق این مواد بازداشت شده و از نزد آنان دو میل کلاشینکوف نیز به دست آمده‎است.

از سوی هم در یک خبر دیگر کارمندان ریاست امنیت ملی در ولایت لوگر از قاچاق (۴۰۰) کیلو گرام مواد مخدر به ولایت غزنی جلوگیری کردند.

سلیم صالح سخنگوی والی لوگر گفت، قاچاقبران می‎خواستند (۴۰۰) کیلو گرام چرس را از ولایت لوگر به ولایت غزنی قاچاق کنند، اما هنگام جا به جای این مواد در موترسایکل، از سوی کارمندان ریاست امنیت در مرکز ولایت لوگر کشف و ضبط گردید.

او افزود:

کارمندان ریاست امنیت ملی(۴۰۰) کیلو گرام چرس را از منطقه چونی در مرکز ولایت لوگر که قاچاقبران می‎خواستند آن را از طریق ولسوالی‎های )خروار( و )چرخ( به غزنی قاچاق کنند، ضبط کردند. مواد مخدر هنگام ضبط گردید که موتر قاچاقبران در محل تکر کرده بود و راننده می‎خواست آن را در موترسایکل جاسازی کند.

قابل یاد آوری است که ماه گذشته اردوی ملی یک هزار و دو صد کیلو گرام چرس را که بالای اشترها بار بود، در همین منطقه هنگام قاچاق ضبط کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار