افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 4 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

کشف جسد یک دانش‌آموز در تشناب لیسه باختر شهر مزارشریف

جسد

جسد احمد دانش‌آموز ۱۷ساله از تشناب‌های لیسه باختر بدست آمده و گفته می‌شود شفیع مسوول نظم و دسپلین مکتب، در رابطه بازداشت شده است.

وابستگان احمد می گویند که احمد پیش از این به خانواده اش گفته بوده که آخر روزی از دست استاد شفیع که مسوول بخش سپورت و انتظامات لیسه عالی باختر است کشته خواهد شد .

احمد دو روز قبل موهایش را اصلاح می‌کند و باشوق تمام کیف اش را برمیدارد، و به مکتب می آید اما زمانیکه‌استاد شفیع داخل صنف احمد می شود، در حالیکه موهای احمد اصلاح شده بوده قصدآ و خشونت بار باقیچی موهای سرش را به گونه ای چهارتراش می کند بعد از آن به تمام دانش آموزان اجازه بازی فوتبال را میدهد اما احمد را اجازه نمی‌دهدکه ازصنف بیرون شود وقتی که دانش آموزان بعد از ختم ورزش شأن می آید میبیند که احمد کشته شده و جسد اش در داخل یکی از تشناب های مکتب انداخته شده است.

بعد ازقتل احمد به پدرش که باشنده کارته جعفریه شهر مزار شریف است خبرداده می شود که پسر اش ضعف نموده، و عاجل خود را به لیسه باختر برساند وقتی که پدراحمد وارد مکتب می شود میبیند که پسرش به قتل رسیده است .

پس از این رویداد مسوولان امینتی بررسی هایش را درمورد چگونگی این قتل آغاز می‌کند و شخصی بنام استاد شفیع مسوول بخش سپورت و ورزش این مکتب که قاتل اصلی احمد است دستگیر می‌کنند و به مراجع ذی ربط تحویل می‌دهند.

وابستگان احمد و بعضی از شاگردان مکتب لیسه باختر مدیر مکتب و بعضی استادان دیگر را نیز به همکاری قتل احمد متهم می کند.

لیسه باختر از جمله لیسه های مشهور در ولایت بلخ است که تمام بخش های آن باکمره های مخفی مجهز می‌باشد اما آنچه که قابل نگرانی و تعجب شده است این است که بخش از ویدیو های گرفته شده از کمره های مخفی این مکتب که در همان لحظات که احمد به قتل می‌رسد، حذف شده است و بخش دیگری که در آن احمد سالم و حیات دارد دیده می شود.

مدیر لیسه باختر که شخصی بنام افضل حشمت است گفته است که این دانش آموز به قتل نرسیده بلکه وی خودکشی نموده است پس از این رویداد جسد احمد برای بررسی طبی به نزد داکتران برده می شود پزشکان بعد از معاینات شان گفته است که چندین ضربه در قسمت گردن و پشت شانه و همچنان اثرات از خفه کردن در بدن احمد دیده می شود.

شماری دیگری از دانش آموزان لیسه عالی باختر مدیر این لیسه را به تعصب قوم گرایی و قبیله گرایی نیز متهم می کند آنان می‌گویند که مدیر این لیسه حتی مسجد که برای دانش آموزان شیعه درست شده است قفل کرده و اجازه نماز خواندن را در این مسجد نمی دهد.

این دانش آموزان حکایت های دیگری را نیز از لیسه باختر می کنند و می افزایند که استادان دینی این لیسه به مردم اهل تشیع فحش میدهند و ناسزا می گویند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار