افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 9 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

کشته و ناپدید شدن چندین پولیس در بامیان

آگهی
صفحه نخست اخبار داخلی کشته و ناپدید شدن چندین پولیس در بامیان

کشته و ناپدید شدن چندین پولیس در بامیان

محمد زمان احمدی–بامیان
دوشنبه ١٩ سرطان ١٣٩١ ساعت ١٦:٢١

 

مقام های امنیتی در ولایت بامیان از کشته و ناپدید شدن پنج مامور پولیس در این ولایت خبر دادند.
آنان می گویند که بر اثر بر خورد موتر رنجر پولیس در قریه غندک ولسوالی شیبر بامیان، چهارتن از نیروهای پولیس کشته شده و یک تن آنان “مفقود الاثر” شده است.
احمدعلی یار، آمر مطبوعات قوماندانی امنیه بامیان، باتایید این رویداد به خبرگزاری بخدی گفت:” یکی از دو موتر رنجر حامل شماری از نیروهای پولیس ملی که از دره شکاری ولسوالی شیبر بامیان به سمت ولسوالی کهمرد این ولایت در حرکت بودند، در قریه موسوم به” سیوک” از مربوطات قریه غندک ولسوالی شیبر، با ماین کنار جاده ای برخورد کرده است که چهار پولیس کشته شده و یک تن تا هنوز مفقود الاثر است”.
علی یار افزود:” بر اثر این انفجار یک موتر رنجر نیز به کلی تخریب شده است”.
هفته گذشته نیز یک موتر رنجر نیروهای پولیس ملی در قریه کریمک ولسوالی کهمرد بامیان، با ماین کنار جاده ای برخورد کرد که بر اثر آن، چهار پولیس کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.
در آن انفجار نیز، یک موتر رنجر نیروهای پولیس ملی در بامیان تخریب شد.
نیروهای پولیس ملی در ولایت بامیان در حالی با فعالیت های مخالفان مسلح دولت رو برو می شوند که از کمترین امکانات و تجهیزات نظامی برخودار هستند.
در حال حاضر، تنها سلاحی که نیروهای امنیتی بامیان در اختیار دارد، کلاشینکوف های قدیمی است که از دوران گذشته باقی مانده است.
شماری از مردم بامیان می گویند؛ وعده هایی که در زمان انتقال مسئولیت های امنیتی این ولایت به نیروهای داخلی، مبنی بر افزایش تجهیزات و تشکیلات نیروهای پولیس این ولایت داده شده بود، تا کنون جنبه عملی به خود نگرفته است.
آنان، بر این باور اند که حکومت مرکزی، حتی در قسمت تجهیز نیروهای امنیتی بامیان تبعیض روا داشته است.
به گفته بامیانی ها، در این ولایت یک پولیس با معاش 8000 هزار افغانی در ماه، شب و روز جانش را به خطر می اندازد تا از جان و مال مردم حفاظت کند اما در سایر ولایات افغانستان، معاش یک پولیس تا 12500 افغانی می رسد که این مساله تبعیض آشکار در برابر ولایت بامیان است.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار