افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 16 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

کشته و زخمی شدن 9 نظامی خارجی در جنوب کشور

گزارش ها از جنوب کشور حاکیست که در نتیجه زد وخورد میان نظامیان افغان و سربازان ناتو در ولایات زابل و هلمند شماری از سربازان خارجی کشته و زخمی شده اند.

یک مقام ارشد دولتی در ولایت زابل گفت: صبح امروز (یکشنبه) چهار تن از سربازان خارجی در نتیجه تیر اندازی یک سرباز پولیس ملی کشته شده اند.
به گفته او فرد حمله کننده نیز از سوی ماموران امنیتی به قتل رسیده است.
در همین حال، در یک رویداد دیگر در ولایت هلمند، یک سرباز پولیس محلی به اسم گل آغا، در ولسوالی باباجی این ولایت دو تن از سربازان بریتانیایی را کشته است.
محمد اسماعیل هوتک، سخنگوی مرکز هماهنگی نیروهای مشترک افغان و ناتو، گفت: شب گذشته یک سرباز پولیس محلی بالای سربازان بریتانیایی در ولسوالی باباجی ولایت هلمند حمله کرد که در نیتجه دو تن از سربازان خارجی به قتل رسیده اند.
او تاکید کرد که سرباز پولیس محلی (گل آغا) نیز از سوی ماموران امنیتی از پا در آمده است.
گفته می شود در این حمله، سه تن از سربازان بریتانیایی نیز زخمی شده اند.
زابل و هلمند از ولایت های مرزی کشور است که صدها نظامی بین المللی در این ولایت مصروف تامین امنیت و آموزش سربازان افغان هستند.
در جریان چند ماه اخیر، دها تن سرباز بین المللی، از سوی نظامیان افغان کشته و زخمی شده اند، که این امر نگرانی شماری از مقام های ناتو را نیز برانگیخته است.
در تازه ترین رویداد مقام های ناتو روند آموزش نظامیان خارجی را به منظور بررسی عوامل کشتار سربازان خارجی از سوی عساکر افغان به تعویق انداخته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار