افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

کشته و زخمی شدن 13 تن در اثر یک انفجار در ولایت کندز

صبح روز گذشته در مقابل شفاخانه این ولایت یک انفجار موتر بمب صورت گرفت که در اثر آن دو فرد مُلکی کشته شده و یازده تن دیگر زخمی گردیدند.

 

در اثر یک انفجار در ولایت کندز 13 تن کشته و زخمی شدند، گفته می شود که تمامی کشته شده ها و زخمی های این رویداد افراد مُلکی اند.

 

مسوولان شفاخانه حوزه وی ولایت کندز در محل رویداد گفتند که صبح روز گذشته در مقابل شفاخانه این ولایت یک انفجار موتر بمب صورت گرفت که در اثر آن دو فرد مُلکی کشته شده و یازده تن دیگر زخمی گردیدند.

 

داکتر محمد نعیم منگل رئیس شفاخانه حوزه وی کندز گفت که در این رویداد یک زن و یک مرد کشته و یازده تن دیگر زخمی شده اند:

 

“در پیش روی شفاخانه حوزه وی کندز در سرک عمومی انفجار موتر بمب شد که در نتیجه یک خانم و یک مرد کشته شده اند و یازده تن دیگر زخمی گردیده اند و افراد زخمی فعلاً تحت تداوی ما قرار دارند و برخی آنها را جهت عملیات به شُعبه عاجل روان کردیم، اما وضعیت یک شخص زخمی شده خیلی وخیم است.”

 

از سوی دیگر سید سرور حسینی سخنگوی پولیس کندز نیز این رویداد را تأیید می‌ کند و می ‌گوید که این انفجار ناشی از موتر بمب بوده که در نتیجه 13 تن از افراد مُلکی کشته و زخمی شده اند.

 

وی می ‌گوید: تا هنوز روشن نیست که هدف این انفجار کی بوده، اما در مورد تحقیقات جریان دارد.

 

تا اکنون مسوولیت این رویداد را کدام گروهی بدوش نگرفته است.

 

قابل ذکر است در این اواخر نا امنی و درگیری ها در ولایت کندز به اوجش رسیده که این مسئله باشندگان این ولایت سخت نگران ساخته است.

 

چهار ماه می ‌شود که ساحه گل تپه مربوط شهر کندز و هم ‌چنان بیش از یکماه می‌ شود که ولسوالی دشت ارچی نیز تحت تسلط طالبان مسلح قرار دارد، اما مسوولان محلی کندز در مورد باز پس‌ گیری این ساحات کدام اقدامی نکرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار