افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 11 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

کشته و زخمی شدن دوصد شورشی در بغلان

عبدالستار بارز والی بغلان به رسانه ها گفته است که در نتیحه عملیات نیروهای امنیتی در بغلان ۱۳۰ شورشی کشته و ۹۵ تن دیگر آنان نیز زخمی شده اند.

آقای بارز گفته است که این تعداد از شورشیان از آغاز عملیات نیروهای امنیتی کشور تا هنوز کشته و زخمی شده اند.

عملیات نیروهای امنیتی کشور در ولایت بغلان در تاریخ شش دلو آغاز شد.

در همین حال عبدالستار بارز گفته است که ساحات بغلان مرکزی بغلان کهنه و بغلان صنعتی از وجود شورشیان پاکسازی شده و در حال حاضر به دلیل برف باری ها در بغلان عملیات متوقف شده است.

او افزوده است که بعد از پایان برف ‌باری ها در بغلان عملیات پاکسازی منطقه دند غوری نیز آغاز می شود و با ختم جنگ در دند غوری مسوولان شرکت برق می تواند بازسازی پایه های تخریب شده را آغاز کنند.

گفته می شود که در این عملیات یک سرباز اردو و یک سرباز پولیس کشته و پنچ تن از نیروهای امنیتی کشور نیز در درگیر ها در این ولایت زخمی شده اند.

در همین حال شمس الحق بارکزی، وکیل شورای ولایتی بغلان گفته است که در مناطق جنگ شماری از باشندگان ولایت بغلان آواره شده اند.

آقای بارکزی افزوده است که برای بیجاشدگان اردوگاه مشخصی وجود ندارد و برای فرار از سرما و گرسنگی چندین خانواده به یک خانه پناه برده ‌اند.

او می گوید که به دلیل شدت جنگ در برخی مناطق بغلان شماری از خانواده توانسته اند تنها خود شان را از منطقه بیرون کنند و وسایل گرما با خود نگرفته اند.

این عضو شورای ولایت بغلان هشدار داده است که اگر دولت برای بیجاشدگان در بغلان کمک نکند امکان آن می ورد که شماری از بیجاشدگان در سرمای زمستان جان بدهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار