افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

کشته و زخمی شدن بیش از 50تن در حمله انتحاری در ولسوالی المار فاریاب

در بین قربانیان دو سرباز اردوی ملی، دو سرباز امنیت ملی، یک پولیس و متباقی همه افراد ملکی استند که در مرکز این ولسوالی مصروف دکانداری و دست فروشی بودند.

 

فارياب خونين، غمگين و وحشت زده شده است. شفاخانه ها نيز گنجايش بيشتر مجروحين را ندارد.

مسوولان می گویند، آمار تلفات حمله انتحاری در مرکز ولسوالی المار فاریاب به بیش از 50 کشته و زخمی رسیده است.

به گفته داکتر عبدالعلی حلیم رییس صحت عامه فاریاب 19 جسد و 39 زخمی از این رویداد به شفاخانه مرکزی فاریاب و کلنیک المار انتقال گردیده است.

در همین حال محمد رضا رضایی سخنگوی قول اردوی 209 شاهین بلخ که از محل حادثه خبر می دهد می گوید، در بین قربانیان دو سرباز اردوی ملی، دو سرباز امنیت ملی، یک پولیس و متباقی همه افراد ملکی استند که در مرکز این ولسوالی مصروف دکانداری و دست فروشی بودند.

آقای رضایی گفت:

” فرد انتحار کننده یک مرد محسن در حدود 48 سال عمر داشته که با پای پیاده خود را به شمار از سربازان برگشته از جنگ در بین بازار نزدیک نموده و سپس خود را انتحار کرده است. ”

مقامات محلی فاریاب به این باور اند که طالبان در مقابل نبرد های اخیر نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی المار خود را ضعیف احساس کرده دست به این حمله زده اند.

اما تا هنوز منابع محلی و مرکزی طالبان در مورد این حمله چیزی نگفته اند.

شاهدان عینی این رویداد می گویند، این حادثه در مقابل ترکاری فروشی ها در چهاراهی مرکز ولسوالی المار زمانی صورت گرفت که شماری از سربازان برگشته از جنگ در مرکز بازار ولسوالی جمع شده بودند که این انفجار رخ داد.

از سوی هم مسوولان امنیتی المار می گویند تعداد تلفات رویداد بیش از این آمار است و اکثر خانواده ها اجساد شان را مستقیماً به خانه هایشان انتقال داده اند و برخی زخمیان را نیز به طرف مزار شریف برده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار