افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 3 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

کشته و زخمی شدن بیش از ۲۳۰ طالب، طی سه ماه گذشته…

مقام های ارتش در غرب افغانستان می‌گویند که در جریان عملیات های مشترک نیروهای افغان و بین المللی در سه ماه گذشته ضربات شدیدی به مخالفان مسلح دولت در غرب کشور وارد کرده اند.

گفته شده در مجموع این عملیات‌ها در چهار ولایت غربی افغانستان بیش از ۲۳۰ مخالف مسلح کشته و زخمی شده اند.

در همین حال مقامات ارتش از ادامه عملیات های تصفیوی برای تامین امنیت بیشتر در ولایات هرات، غور، بادغیس و فراه در جریان سال روان خبر می دهند.

تورن جنرال تاج محمد جاهد؛ فرمانده قول اردوی ظفر در غرب افغانستان به خبرنگاران گفت: در ده ها عملیات مختلف ارتش در غرب کشور، بیش از ۱۵۰ تن از مخالفان مسلح دولت کشته، نزدیک به ۸۰ تن شان زخمی و بیش از۶۰ تن از آنان نیز بازداشت شده اند.

او می‌گوید در میان کشته و زخمی شدگان این عملیات ها شمار زیادی از فرماندهان ارشد افراد ناراضی از دولت وجود داشته اند.

جاهد می افزاید مخالفان مسلح دولت توان رویارویی و جنگ مستقیم با  نیروهای افغان را نداشته و همواره از ماین های کناره جاده ای و حملات انفجاری استفاده می کنند.

مقامات ارتش در غرب کشور در نظر دارند با تداوم و اجرای عملیات های تازه در چهار ولایات غرب افغانستان، وضعیت امنیتی بهبود چشمگیری یابد.

ارتش کشور می گوید نیروهای بین المللی بدون هماهنگی با ارتش و پولیس ملی کشور هیچگاه دست به عملیات در ساحات غربی کشور نخواهند زد و در صورت مشاهده عملیات های خودسرانه، این اقدامات برای نیروهای امنیتی غیر قابل تحمل خواهد بود.

ارتش کشور در حالی از دستاوردهای خود در غرب افغانستان معلومات ارائه می دهد که قرار است تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی و خروج کامل نیروهای خارجی از کشور مسئولیت تامین امنیت و راه اندازی کامل عملیات های نظامی را نیروهای امنیتی افغانستان عملی سازند.

خبرگزاری جمهور

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار