افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن 5 کارگر در میدان وردک

مقامهای ولایت میدان‌وردک، در غرب کابل تایید کرده‌اند که شورشیان پنج کارگر را پس از آنکه ربودند، به قتل رسانده‌اند.

دفتر والی میدان‌وردک با صدور اعلامیه‌ای گفته که این پنج نفر به همراه یک فرد دیگر در یک پایگاه نیروهای بین‌المللی در افغانستان، آیساف، به عنوان کارگر عادی کار می‌کردند.

حاجی پیرمحمد امرخیل، سرپرست ولسوالی جلریز گفته که روز شنبه، ۳۱ سرطان/تیر، افراد مسلح شورشی موتر/خودرو حامل آنها را متوقف کردند و خود آنها را به مکان نامعلومی بردند.

به گزارش آقای امرخیل، یکی از این شش تن شب گذشته از چنگ طالبان فرار کرده است و پنج تن دیگر را شورشیان با شلیک گلوله کشتند و در اطراف اجساد آنها مین کار گذاشتند.

مقامات می‌گویند تا حال هیچ فردی به اتهام ربودن و قتل این پنج غیرنظامی بازداشت نشده است.

حلیم فدایی، والی میدان وردک گفته است که این افراد در حالی که در ماه رمضان کار می‌کردند تا برای خانواده‌های خود لقمه نانی پیدا کنند، از سوی شورشیان کشته شده‌اند.

او گفته که نیروهای امنیتی در جستجوی دستگیری عاملان قتل این افراد هستند.

مقامهای دولتی در میدان وردک پس از آن قتل این افراد را تایید کردند که مسافران راه کابل-بامیان از پیدا شدن پنج جسد در کنار این جاده خبر دادند و این خبر در شبکه های اجتماعی پخش شد.

تا هنوز هیچ گروهی مسئولیت این قتل را به دوش نگرفته است.

این جاده از راه‌های نا امن است، ویکی از راه‌های‌ اصلی ارتباطی ولایت‌های مرکزی بامیان، دایکندی و غور به میدان‌وردک و کابل است.

مسافران می‌گویند بسیاری از حوادث امنیتی در این جاده در رسانه‌ها بازتاب نمی‌یابد.

هر چند ساکنان این ولایت‌ها در گذشته بارها خواستار توجه مقام‌های مسئول برای تامین امنیت این راه شده‌اند، اما به نظر می‌رسد که مناطقی در نزدیک میدانشهر، مرکز ولایت میدان وردک، که این جاده از آنجا می‌گذرد، همچنان ناامن است.

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار