- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

کشته شدن 30 تن در درگیری سرحدی پاکستان و افغانستان

درگیری

 

اخبار ضد و نقیض از کشته شدن 4 عسکر افغانستان و زخمی شدن یک نیروی سرحدی پاکستان در درگیری سرحد تورخم خبر می‌دهند این در حالی است که تا کنون بیش از 30 نفر در این درگیری کشته شده‌اند.

به گزارش دیلی پاکستان، درگیری سرحدی بین نیروی سرحدی پاکستان و افغاستان ساعت 9 شب گذشته زمانی آغاز شد که نظامیان پاکستانی قصد داشتند موانعی روی خط سرحدی تورخم ایجاد کنند که با واکنش نیروهای سرحدی افغانستانی مواجه شدند.

اردوی پاکستان اعلام کرد: هدف از ایجاد مانع و استفاده از سیم خاردار در سرحد تورخم جلوگیری از ورود و خروج غیر قانونی در این سرحد است.

بر اساس این گزارش اردوی پاکستان معتقد است بیشتر شبه‌نظامیان از سرحد تورخم وارد این کشور می‌شوند بنابراین نظامیان چاره‌ای جز ایجاد مانع در این سرحد ندارند .

این در حالی است که نیروهای سرحدی افغانستان اعلام کردند که نظامیان پاکستانی قصد داشتند بدون هماهنگی تأسیساتی در نقطه صفر سرحدی احداث کنند بنابراین نظامیان افغانستانی مجبور به واکنش شدند.

سرحد تورخم پر رفت و آمد‌ترین سرحد مشترک بین پاکستان و افغانستان است.

از حدود 2 ماه پیش پاکستان و افغانستان بر سر ایجاد موانع و سیم خاردار در سرحد تورخم دچار اختلاف هستند و این سرحد برای چند روز بسته بود اما بعد از مذاکره سفیر افغانستان با قومندان اردوی پاکستان سرحد تورخم دوباره باز شد.

با درگیری اخیر بین نیروهای سرحدی پاکستان و افغانستان امکان دارد دوباره سرحد تورخم بسته شود.

گزارش‌ها حاکی از این است که تبادل سنگین آتش در سرحد تورخم به مناطق سرحدی خسارت وارد کرده است.