افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 6 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن 18 مخالف مسلح در نتیجهء عملیات تصفیوی در ولایت سرپل

عملیات تصفیوی زیر نام شمشیر (2) به هدف تصفیهء ولسوالی کوهستانات از وجود مخالفین مسلح دولت از دیروز بدینسو آغاز گردیده که در نتیجه آن 18 تن از مخالفین مسلح دولت کشته شده اند.

 

در نتیجهء عملیات تصفیوی زیر نام “شمشیر2″ که به هدف واپس گیری ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل از سوی نیروهای امنیتی افغان راه اندازی گردیده 18 تن از مخالفین مسلح دولت و یک پولیس محلی کشته شده است.

 

این مطلب را لوی پاسوال اکرام الدین یاور معین امور اداری وزارت امور داخلهء کشور طی یک کنفرانس مطبوعاتی به رسانه ها بیان داشته گفت:

 

” عملیات تصفیوی زیر نام شمشیر (2) به هدف تصفیهء ولسوالی کوهستانات از وجود مخالفین مسلح دولت از دیروز بدینسو آغاز گردیده که در نتیجه آن 18 تن از مخالفین مسلح دولت کشته شده و مناطق استراتیژی وحاکم بالای آن ولسوالی به تصرف نیرو های امنیتی درآمده است. ”

 

به گفتهء آقای یاور عملیات به شدت ادامه داشته در روز های آینده ولسوالی کوهستانات سرپل از وجود شورشیان تصفیه خواهد شد:

 

” شما در جریان هستید که عملیات ما از دیروز آغاز شده از دو نقطه یکی از طرف ولسوالی صیاد از طلا کوه و دیگری از مسیرسرک سرپل ـ کوهستانات که در نتیجه تا هنوز دشمن 18 کشته دارد که 4 جسد شان بدست پولیس افتاده بود. ما توانستیم که تپه ها و بلندی های که بالای ولسوالی حاکم بود تصرف بکنیم و نیرو های خود را جابجاه کردیم و عملیات به شدت ادامه دارد. ”

 

معین اداری وزارت امور داخلهء کشور از ایجاد یک قطعهء شاهراه در مسیر سرک سرپل ـ کوهستانات و افزایش تشکیل پولیس ملی و پولیس نظم عامه نیز خبر می دهد:

 

” من برای مردم شریف این ولایت اطمینان میدهم که تدابیر که ما با تشریک مساعی وزارت دفاع و امنیت ملی در سرپل گرفتیم این نا امنی های بوجود آمده انشاالله دیگر تکرار نمیشود. اینکه ما یک تولی نمبر 3 شاهراه را در سرک کوهستانات ایجاد کردیم و تشکیلات پولیس ملی و نظم عامهء ما تغیر کرده اینها ها همه دست آورد های است که در آینده مردم ما به مشکلات نا امنی ها مواجه نمیشوند. ”

 

این در حالیست که روز گذشته مخالفان مسلح دولت حمله تهاجمی را بالای نیرو های امنیتی در منطقه میرزا اولنگ انجام داده بگفته مسوولان امنیتی طالبان در این حمله خود به شکست مواجه گردیدند.

 

اما قاری یوسف احمدی که خود را سخنگوی طالبان معرفی می کند به رسانه ها گفته است که بر عکس نیرو های آنها بر سربازان امنیتی افغان تلفات سنگینی را وارد نموده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار