افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن یک قومندان طالبان در ولایت تخار

ضیاءالدین قومندان خودخوانده طالبان در “ینگی قلعه” به همراه یک محافظش کشته شد.

مقام‌های محلی در ولایت تخار در شمال افغانستان گفته‌اند که در پی درگیری بین نیروهای دولتی و گروه طالبان در جزیره درقد، یک قومندان این گروه کشته شده است.

جزیره استراتژیک درقد واقع در وسط رودخانه آمو در مرکز تاجیکستان، روز ۶ عقرب  به کنترل گروه طالبان درآمد و روزیکشنبه (۲۰ جدی) اردوی افغانستان اعلام کرد که این جزیره را از گروه طالبان پس گرفته است.

منابع دولتی می‌گویند که افراد وابسته به گروه طالبان پس از فرار از مرکز ولسوالی  درقد، به مناطق روستایی و جزایر کوچک اطراف این جزیره فرار کردند.

مقام‌های محلی ولایت تخار، که این ولسوالی به لحاظ اداری مربوط این ولایت است، اعلام کرده‌اند که در پی درگیری که دیشب بین ستیزه‌جویان فراری طالبان و نیروهای دولتی روی داد، ضیاءالدین قومندان خودخوانده طالبان در “ینگی قلعه” به همراه یک محافظش کشته شد.

این مقام‌ها گفته‌اند که عملیات جستجو برای پیدا کردن ستیزه‌جویان فراری گروه طالبان همچنان ادامه دارد.

سنت‎الله تیمور سخنگوی والی تخار گفت برخی از اعضای فراری طالبان با مراجع دولتی تماس گرفته و گفته‌اند که تسلیم می‌شوند. به گفته او، تا حال ۱۰ تن آنها تسلیم شده‌اند.

برخی منابع گفته‌اند که افراد تسلیم شده، ستیزه‌جویان محلی طالبان بوده و در میان آنها هیچ قومندان عمده این گروه نیست.

گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی از دسته‌های وابسته به گروه طالبان هنوز هم در شماری از روستاهای دوردست درقد فعالند و به مقاومت علیه نیروهای دولتی ادامه می‌دهند.

شماری از مقام‌های دولتی با تایید این گزارش‌ها تاکید کرده‌اند که نیروهای دولتی برای سرکوب کردن آنها تدابیری روی دست دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار