افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 4 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن یک قوماندان برجسته طالبان در ولایت نورستان

 شورشیان  در ولسوالی های کامدیش و دوآب ولایت نورستان در درگیری با نیروهای دولتی شکست خورده و اکنون تلاش می کنند، با نشر اعلامیه های کذب، روحیه افراد شکست خودره خود را به نحوی ترمیم کنند.

براساس اعلامیه خبری دفتر سخنگوی والی نورستان، چند روز قبل طالبان به قریه پایین ده ولسوالی کامدیش حمله کردند که 6 تن به شمول غلام حی از قوماندان برجسته این گروه کشته شدند.

براساس اعلامیه، در حال حاضر، وضعیت امنیتی در ولسوالی های برگمتال و کامدیش رضایت بخش است اما گزارش هایی دریافت شده که طالبان افغان با کمک شورشیان پاکستانی در حال آماده شدن برای حمله به مراکز دولتی در برگمتال و کامدیش هستند.

مقامات ولایت نورستان، از وزارت امور داخله و دفاع ملی خواسته است تا قبل از انجام حمله طالبان، عملیات نظامی را به هدف پاکسازی منطقه از وجود شورشیان انجام دهد.

براساس این اعلامیه در حال حاضر، معاون ارشد امنیتی وزارت امور داخله عبدالرحمن رحمان، روسای استخبارات و اوپراسیون این وزارت در ولسوالی برگمتال ولایت نورستان حضور دارند.

هدف از سفر این مقام ها در این ولایت، بررسی وضعیت امنیتی، رسیدگی به مشکلات نیروهای پولیس و دیدار با این نیروها خوانده شده است.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار