افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن چهار مسلمان توسط پولیس نیجریا

پولیس نیجریا برای مقابله با معترضان آرام مسلمان در این کشور، چهار معترض را به ضرب مرمی کشت.

 

بعد از آنکه معترضان به کشتار مسلمانان شیعه طی سه روز گذشته در نیجریا راهپیمایی کردند، پولیس این کشور سه شنبه شب به روی معترضان آتش گشود که این اقدام منجر به کشته شدن حداقل چهار نفر شد.

 

به نوشته خبرگزاری فرانسه، صدها نفر از مردم شیعه معترض در نیجریا، در خیابان‌های کادونا راهپیمایی کردند و خواستار آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر «جنبش اسلامی نیجریا» شدند که این اقدام با برخورد شدید پولیس روبه‌رو شد.

 

«ابراهیم موسی» سخنگوی جنبش اسلامی نیجریا به خبرگزاری فرانسه گفت «پولیس‌های مسلح کمین کرده بودند و با پرتاب گاز اشک آور به سوی جمیعت آتش گشودند که به موجب آن چهار نفر کشته و 25 نفر زخمی شدند. با وجود این حملات، راهپیمایی ادامه پیدا کرد».

 

ساکنان این مناطق گفته‌اند بعد از این حملات پولیس، ساکنان مجبور به ترک خانه‌هایشان شدند. به گفته برخی ساکنان شهر کادونا، در همه مناطق حمله و تیراندازی پولیس و استفاده از گاز اشک‌آور علیه شیعیانی که خواستار آزادی زکزاکی بودند، مشاهده شد.

 

بامداد یکشنبه پولیس نیجریا به خانه شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی این کشور حمله‌ور شد و وی را دستگیر کرد. در این عملیات صدها نفر کشته شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار