افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 26 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن هشت طالب مسلح در فاریاب

در اثر حملات هوایی در منطقه قرایی ولسوالی المار ولایت فاریاب 19 تن از افراد طالبان کشته و زخمی شدند.

 

جگرن محمد رضا رضایی سخنگوی لوای اول قول اردوی 209 شاهین در صحبت تلیفونی گفت:

 

“طیاره هلیکوپتر جنگی ام 35 قوای هوایی افغانستان بالای یک قرارگاه ثابت مخالفین مسلح دولت که به تازه گی در روستای قلعۀ بیگ ها در منطقه قرایی ولسوالی المار ایجاد کرده بودند، حمله کرد که خوشبختانه تلفات سنگینی بر پیکر مخالفین مسلح دولت وارد آمد و در نتیجه 8 طالب که اکثریت آنها افراد بلند رتبه هستند به شمول 3 ولسوال نام نهاد آنها همراه با یک تبعه ازبیکستانی کشته شدند و همچنان 11 نفر دیگر آنها زخمی شدند. ملا صلاح الدین ایوبی والی نام نهاد طالبان برای فاریاب در بین مجروحین شامل می باشد.”

 

آقای رضایی افزود، این حمله هوایی زمانی صورت گرفت که والی نام نهاد طالبان با تعدادی از ولسوالان و فرمانده هانش برای آغاز حملات در مرکز ولسوالی کوهستان فاریاب جلسه داشت و احتمال دارد که موصوف نیز در این رویداد کشته و یا زخمی شده باشد.

 

سخنگوی لوای اول پیاده همچنان در خصوص هویت افراد برجستۀ طالبان این گونه معلومات ارایه نمود:

 

“سه ولسوال که کشته شدند، اسم آن فراموشم شده، ولسوال چهل گزی، ولسوال کوهستان و ولسوال شیرین تگاب است. همچنان بصیر یک تن از قومندانان همراه با برادر زاده و پسر ملا صلاح الدین ایوبی والی نام نهاد طالبان و دو محافظش درین رویداد کشته شده اند.”

 

یک منبع مربوط به طالبان در فاریاب، کشته و زخمی شدن قاری صلاح الدین را رد کرد، اما حمله هوایی را در قرایی تائید کرده افزود که در این حمله دو طالب و دو فرد مُلکی کشته شده و 3 طالب و 6 فرد مُلکی دیگر زخم برداشته اند. اما مقامات محلی فاریاب این خبر را رد کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار