افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 17 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن شماری از مخالفان مسلح توسط نیروهای امنیتی

مقام ها در وزارت امور داخله از کشته شدن شماری از مخالفان مسلح در 24 ساعت گذشته خبر دادند.
وزارت امور داخله با پخش خبرنامه ای گفته است که هفت عملیات جداگانه برای پاکسازی محلاتی که شاهد حضور شورشیان است، راه اندازی و بیش از 40 شورشی کشته شده اند.

به گفته خبرنامه، عملیات مشترک با همکاری اردو، امنیت و پولیس ملی همراه با نیروهای ایتلاف در مربوطات ولایت های ننگرهار ، لغمان، بلخ، کندهار، هلمند، خوست وغزنی راه اندازی کردند که در نتیجه آن ۴۲ شورشی طالب کشته ، یک شورشی زخمی و ۳۷ تن دیگر بازداشت شدند.
گفته شده است که در این رشته عملیات ۲۲ کیلوگرام مواد مخدر و مقداری جنگ افزار های سبک وسنگین نیز به دست پولیس افتاده است.
درهمین حال، منسوبان پولیس ملی ولایت بغلان، روز گذشته در جریان گشت زنی، چهار حلقه ماین ریموت کنترول را از مربوطات آن ولایت کشف و از بین بردند.

گفتنی است که این ماین ها به تازگی از سوی شورشیان طالب برای انجام اعمال تخریبی وتروریستی در مربوطات ولسوالی خنجان آن ولایت جاسازی شده بود.
در همین حال گروه طالبان با نشر اعلامیه ای گفته اند که در 24 ساعت گذشته شماری از نیروهای امنیتی را در مناطق مختلف کشته اند.
در اعلامیه گروه طالبان که از سوی ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه به نشر رسیده، آمار ارایه شده از سوی وزارت داخله رد شده است.
پیشتر نیز گروه طالبان گزارش های وزارت داخله مبنی بر دستگیری و قتل شماری از افراد وابسته به گروه طالبان از سوی این گروه رد شده بود.
این در حالی است که سخنگوی وزارت داخله در یک برنامه خبری از فلج شدن توان عملیاتی گروه طالبان خبر داده گفت که این گروه قدرت سازماندهی خویش را از دست داده است.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار