افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن شماری از شورشیان در ولایت قندهار

مسوولان محلی در ولایت قندهار از انفجار مرگبار در مناطق شرقی شهر قندهار، خبر دادند.
به گفته این مسوولان، این رویداد حوالی ساعت 6:00 شام گذشته زمانی به وقوع پیوست که شماری از بمب گذاران انتحاری مشغول جا به جایی وسایط مملو از مواد منفجره بودند.

رحمت الله اطرافی، آمر امنیت قوماندانی ولایت قندهار با تایید این رویداد به خبرگزاری بخدی گفت: “انفجار زمانی به قوع پیوست که شماری از انتحارگران، دو عراده موترسایکل و یک موتر نوع کرولا را از یک خانه مسکونی، خارج می کردند.”
اطرافی می گوید که انفجار حین جابجایی وسایط نقلیه مملو از مواد منفجره رخ داد که به گفته او در نتیجه، سه شورشی کشته و یک تن دیگر شان زخمی شده است.
ولایت جنوبی قندهار، از جمله نا امن ترین ولایت های کشور است که هراز گاهی شاهد حملات، مرگبار انتحاری بوده است.
آمر امنیت قوماندانی امنیه قندهار می گوید که پس از بررسی محل حادثه، مقدار زیادی مهمات و مرمی های مختلف، به دست پولیس افتاده است و نشان می دهد که یک برنامه تخریبی کلان از سوی شورشیان، روی دست گرفته شده بود.
به گفته او، شواهد به دست آمده نشان می دهد که شورشیان از این منزل مسکونی به حیث مخفی گاه و محل سازماندهی برنامه های تروریستی استفاده می  کردند.
گروه طالبان تاکنون دراین مورد اظهار نظری نکرده است اما پیشتر این گروه، اعلام کرده بود که عملیات بهاری موسوم به “الفاروق” به شکل گسترده ای در سراسر افغانستان انجام می شود.
پیش از این نیز شماری از بمب گذاران انتحاری با اجرای برنامه های تخریبی در مناطق گوناگون قندهار، شمار زیادی از غیر نظامیان را کشتند.
بیشتر حملات شورشیان، در مراکز دولتی، مارکیت های تجاری و پایگاه نیروهای امریکایی بوده است.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار