افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 2 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن ده طالب در ولایت کندز

مسئولان قوماندانی امنیه ولایت کندز از کشته شدن ده طالب مسلح و بازداشت یک فرد انتحاری در ولسوالی دشت ارچی این ولایت خبر می‌دهند.

 

جنرال محمد قسیم جنگل باغ قوماندان امنیه ولایت کندز در یک نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت نوجوان ۱۶ ساله انتحاری که از سوی پولیس بازداشت شده است، عبدالرحمان نام‌ دارد و باشنده اصلی ولایت فاریاب می‌باشد.

 

جنگل باغ تصریح کرد، این نوجوان که قصد حمله انتحاری را در ولسوالی دشت ارچی این ولایت داشت، قبلاً در یکی از مدارس در قریه قُچی کندز مصروف آموزش‌های دینی بوده، که وی در آن مدرسه به انجام حمله انتحاری تشویق شده است:

 

” این طفل را که شما می‌بینید در یکی از مدارس دینی در ولایت کندز آموزش دیده بود، به ‌خاطر حمله انتحاری از طرف طالبان و از اثر سعی و تلاش نیروهای کشفی و پولیس ما دستگیر شد و قضیه اش بررسی جدی شده و فعلاً به څارنوالی تسلیم داده شد. “

 

این نوجوان به جرم خود اعتراف نموده می‌گوید که از سوی یکی از استادان مدرسه دینی به انجام حمله انتحاری تشویق شده بود و می‌خواست که به ولسوالی دشت ارچی برود و در آنجا حمله انتحاری انجام بدهد:

 

” اینجا به مدرسه درس خواندن آمده بودم و همین‌ جا مرا قاری خالد و طالبان فریب دادن که برو به دشت ارچی انتحاری کن به خاطریکه در آنجا کافر ها است و انتحاری بکن و شهید می‌شوی به جنت می‌روی. “

 

قوماندان امنیه کندزهمچنان در جریان سخنان گفت در نتیجه عملیات نیروهای مشترک افغان که در ولسوالی دشت ارچی ادامه دارد ملا زلمی یک‌ تن از قوماندانان برجسته طالبان با ده تن از همراهانش کشته شده است:

 

” دیروز عملیات عمومی که از سوی نیروهای مشترک دولتی صورت گرفته در نتیجه آن قریه ترکمن‌ها و تاجک‌ها کاملاً از وجود دشمن پاکسازی شد و در این عملیات دیروز ما یازده نفر دشمن کشته و دو نفر شان زخمی شده اند و الحمدالله به نیروهای دولتی کدام آسیبی نرسیده است. “

 

آقای جنگل باغ افزود که در این عملیات قریه ترکمن‌ها، تاجک قُشلات و چندین قریه دیگر نیز از حضور طالبان مسلح تصفیه و پاکسازی شده و در منطقه به هدف تأمین امنیت پوسته‌های دولتی افراز و در آن نیروهای دولتی جا به جا شده اند.

 

وی علاوه کرد که در این عملیات به افراد مُلکی و نیروهای دولتی کدام آسیبی نرسیده و عملیات تصفیوی تا پاکسازی کامل ولایت کندز ادامه خواهد داشت.

 

تاکنون طالبان مسلح در این مورد تبصره نکرده اند.

 

قبل از راه اندازی عملیات تصفیوی بر ضد طالبان مسلح در ولایت کندز، باشنده‌گان این ولایت نسبت به آینده شان نگران بودند، اما بعد از راه اندازی عملیات تصفیوی تاحدی نگرانی آنها کاهش یافته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار