افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن بیست قوماندان طالبان در حوزۀ شمال شرق کشور

طالبان

مقام های نظامی در حوزۀ شمال شرق کشور، ادعا می‎کنند که در کمتر از یک ماه گذشته بیش از بیست قوماندان محلی طالبان کشته شده‎اند.

این مقام‏ ها می‎افزایند که با کشته شدن این قوماندان‎هان طالبان، نبردها نیز در شماری از ولایت‎ها، از جمله بغلان و بدخشان فروکش کرده‎اند.

عبدالحمید حمید، قوماندان امنیه کندز در این باره بیان داشت: در جریان عملیات تا کنون در حدود بیست و شش نفر کشته و ۱۹ زخمی است.

دگروال ضیاالدین، رییس ارکان لوای دوم قول اردوی ۲۰۹ شاهین نیز افزود: حملات هوایی که اجرا شده با کمک هوایی طالبان تلفات زیادی را خصوصأ در کندز، سرپل، بدخشان، میمنه، بغلان متحمل شده اند.

از سویی هم، مقام‎های اردوی ملی در بدخشان می‎گویند که طالبان از ترس حمله های هوایی و عملیات شبانه فعالیت‎های شان را محدود ساخته اند.

محمد نعیم مجیدی، قوماندان لوای دوم اردوی ملی در بدخشان گفت: پلان گذاری ها ادامه دارد. در یفتل که چند قریه را نا آرام ساختند، در آینده های نزدیک لانه های اصلی شان را ویران خواهیم کرد.

در همین حال، شماری از عساکر اردوی ملی می‎گویند که حمله‎های هوایی بر طالبان و گروه های دیگر روحیۀ شان را در نبرد با این گروه ها بلند برده است.

به گفتۀ مقام‎های امنیتی، از میان بیست قوماندان طالبان، پانزده قوماندان این گروه در کندز کشته شده اند.

اما، آمارهای نهادهای امنیتی ضد و نقیض استند. به گونه مثال، وزارت دفاع برخی از قوماندان هان طالبان را که می گوید کشته شده اند، وزارت داخله اما می‎گوید آنان زخمی اند.

طالبان نیز این اطلاعات نهادهای دولتی را مبالغه آمیز و بهه دور از واقعیت می‎گویند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار