افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 14 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

کرزی جان، خیلی دیر ضد آمریکایی شده ای!

کرزی صاحب که بعد از ترک ارگ ریاست جمهوری بارها تلاش کرده با مطالبی که بر خلاف عقیده و رویه ی سیزده ساله ی حکومتش بوده، خود را به نحوی مطرح کند، این بار با اشاره به این که داعش بدون حمایت نیروهای خارجی نمی‌تواند در افغانستان رشد کند، گفت: واشنگتن باید به شکست در جنگ با تروریزم اعتراف کند و یا این که به جهانیان بگوید که کنترل اوضاع را در این رابطه از دست داده است.

 

جناب کرزی رشد داعش در افغانستان را تهدیدی برای کشورهای آسیای مرکزی از جمله روسیه و چین دانست و اظهار داشت: این روزها شایعاتی در خصوص افزایش نفوذ داعش در کشور به گوش می‌رسد که دلیل آن حمایت قدرت‌های غربی از این گروه تروریستی به منظور بی‌ثبات کردن منطقه به خصوص آسیای مرکزی، چین و افغانستان است.

 

کرزی که در دوران حکومت داری اش هیچگاه آمریکا را متهم به حمایت از شبه نظامیان نمی کرد، اکنون مداخله کشورهای خارجی در افغانستان و عراق را عامل شکل‌گیری گروه هایی همچون داعش می داند و می گوید اگر حمایت های غرب نباشد گروه هایی مثل طالبان و داعش رشد نمی کنند و کسی نیست از ایشان بپرسد اگر این عقیده ی شما می باشد چرا در دوران حکومت داری خود به آن اعتراف نکردی؟

 

قطعا جواب مشخص است: کرزی می دانست که اگر چنین حرفهایی بزند خیلی زود باید با قدرت خداحافظی کند یا با کودتا، یا با ترور و یا با انتخابات زود هنگام. ولی اکنون که خرش از پل گذشته و به دنبال ساختن یک قهرمان ملی ضد آمریکایی از خود است، چنین مطالبی را مطرح می کند.

 

هرچند این واقعیت است که طالبان و القاعده و داعش حاصل رویش امروز نیست بلکه از سه دهه پیش آمریکا و انگلیس و اسراییل و متحدانشان با احساس خطر به دنبال جریان سازی در راستای مقابله با اسلام با پوشش اسلامی برآمده اند.

 

حاصل رویش این نوع اسلام که در گروهک‌های تروریستی از جمله طالبان، القاعده و داعش مشهود است، اسلامی فاقد عقلانیت است. هر چند این افراد دیانت و تدین را به ظاهر یدک می‌کشند اما فارغ و به دور از عقلانیت هستند و در واقع همان خوارجی هستند که در تاریخ از آنها نام برده شده است. هدف این گروه تکفیری نیز ایجاد دو دستگی و اسلام ساختگی است.

 

غربی ها در داخل برخی کشورها از جمله افغانستان سلاطینی بوجود آمدند که مردم دچار فقر فرهنگی و مالی شدند و این کشورها زیر سیطره غرب قرار گرفتند. مسلمانان دچار انحطاط و عقب ماندگی شدند و غربی ها چند نوع اسلام را ساخته و میان مسلمانان اختلاف ایجاد کردند.

 

اروپاییان در جنگ جهانی اول دولت عثمانی را متلاشی کردند و آل های ساختگی را بوجود آوردند، در جنگ جهانی دوم نیز سازمان ملل و حق وتو را برای خودشان درست کردند.

 

لذا بر همگان واجب است تا در حد توان خود اسلام ناب را در برابر اسلام های ساختگی، آمریکایی و القاعده و طالبانی و وهابیت و تکفیری و داعش به دیگران بشناساندند. به جرات می توان ادعا کرد: کینه‌توزی‌های آمریکا و صهیونیست‌های جنایتکار باعث شده مردم کشور ما، عراق، فلسطین، سوریه و بحرین در شرایط سختی به سر ببرند که مسلمانان باید با اتحاد زمینه رهایی مظلومان را از استبداد ستمگران فراهم کنند.

 

اما کشورهای غربی به عنوان حامیان این گروه های تروریستی و تکفیری باید بدانند: امروز بازنده واقعی و آن چه که در کشورهای اسلامی گذشت ملت و دولت های مسلمان نیستند بلکه تجاوزگران می باشند که برای پوشش شکست خود همچنان به قتل و غارت ادامه می دهند. چرا که اکنون همه مسلمانان در سانسور شدید رسانه های غربی، می دانند که آمریکا ابر جنایتکار ترین دولت جهان است که برای سرپا نگه داشتن دولت ساختگی اسراییل از هر اقدام قبیحی خودداری نمی کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار