افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

کرزی: امریکا رویکرد خود در مبارزه با تروریزم را تغییر دهد!

کرزی و امریکا

 

مردم افغانستان انتظار دارند تا در رویکرد امریکا درخصوص مردم افغانستان و مبارزه با تروریزم نیز تغییرات مبتنی بر واقعیت و هماهنگی با خواست مردم افغانستان ایجاد شود.
رییس‌جمهور سابق کشورمان خطاب به رییس‌جمهور جدید امریکا گفت که افغانها انتظار دارند که در مبارزه با تروریزم تغییرات مبتنی بر خواست مردم کشور ایجاد شود و ادامه قربانی‌‌های افغان نیز پایان یابد.

حامد کرزی رییس‌جمهور سابق کشورمان، در پیام تبریک خود به دونالد ترمپ رییس‌جمهور جدید امریکا گفت: مردم افغانستان انتظار دارند تا در رویکرد امریکا درخصوص مردم افغانستان و مبارزه با تروریزم نیز تغییرات مبتنی بر واقعیت و هماهنگی با خواست مردم افغانستان ایجاد شود.

کرزی افزود: مردم افغانستان انتظار دارند تا مبارزه با تروریزم در خاستگاه‌ها و لانه‌های آن متمرکز شده و به قربانی‌های مردم افغانستان پایان داده شود. آرزوی اصلی مردم افغانستان از سال‌ها بدین‌سو تحقق صلح و ثبات دائمی است. امیدواریم تا در این راستا گام‌های جدی برداشته شود.

اشرف‌غنی نیز ضمن تبریک به ترمپ امریکا را شریک مهم استراتیژیک افغانستان خواند.

عبدالله عبدالله رییس اجراییه نیز انتخاب ترمپ به‌عنوان چهل و پنجمین رییس‌جمهور امریکا تبریک گفت.

طالبان افغان نیز در واکنش به انتخاب دونالد ترمپ به‌عنوان رییس جمهور جدید امریکا اعلام کرد که امریکایی‌ها سیاست دولتی خود را به گونه‌ای طراحی کنند که باعث سلب آزادی ملت‌های دیگر در جهان نشوند.

طالبان افزود: ترمپ باید نظامیان امریکا را از افغانستان خارج کند و با تداوم جنگ در این کشور به حیثیت، اقتصاد و عساکر کشورش ضربه نزند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار