افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 18 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی از پاکستان خواست تا رهبر طالبان را پای میز مذاکره حاضر کند!

به نقل از روزنامه “گاردین”، حامد کرزی در نشست 2 جانبه افغانستان و پاکستان که در آن  نخست وزیر ، رئیس جمهور و سران ارتش پاکستان حضور داشتند از مقامات پاکستانی خواست تا “ملا محمد عمر” رهبر طالبان را وادار کنند تا در میز مذاکره حاضر شود.

گاردین نوشت: حامد کرزی در این نشست که از مقابله با افراط‌گرایی ناامید شده بود، هشدار داد که اگر پاکستان نتواند عوامل افراط ‌گرا را مهار کند، منطقه در معرض مداخلات خارجی قرار خواهد گرفت.

این روزنامه انگلیسی نوشت: مقامات پاکستانی در این نشست از درخواست رئیس جمهور افغانستان مبنی بر میانجیگری پاکستان برای وادار کردن رهبر طالبان به انجام مذاکره، به شدت متعجب و شوکه شدند.

در این نشست گفتار و لحن حامد کرزی چنان تند بود که “یوسف‌رضا گیلانی” نخست وزیر پاکستان، خواهان توقف ادامه نشست 2 جانبه بین هئیت‌های افغانی و پاکستانی شد.

در این گزارش به نقل از منابع آگاه افغان و پاکستانی، تصریح شده است:  “حنا ربانی” وزیر خارجه پاکستان نیز از این درخواست حامد کرزی به شدت برآشفته شد.

گاردین افزوده است: وزیر خارجه پاکستان پس از دیدار مقامات پاکستانی و افغان، در یک نشست خبری بیان داشت: گفت‌وگوها با مقامات افغان بسیار خشن و تند بود اما لازم که است که برخی مواقع مذاکرات خشن باشد.

رسانه‌های پاکستانی نیز سخنان وزیر خارجه پاکستان در کنفرانس خبری را بازتاب داده و نوشته‌اند: در واکنش به درخواست حامد کرزی مبنی بر میانجیگری پاکستان برای حاضر کردن ملا عمر پای میز مذاکرات صلح، بیان داشت: ما ملا عمری نداریم که او را پای میز مذاکره حاضر کنیم!!

 

 

 

 

 

قطره

 

 

 

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار