افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 14 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی از طالبان حمایت می کند!

 

مولوی قاضی نذیر احمد حنفی معاون کمیسیون تفتنین مجلس نمایندگان در باره اینکه امریکایی ها مخالف این هستند که کنترل زندان بگرام را به دست نیروهای داخلی بدهند گفت : هر مملکت و هر حکومت باید در تصمیم گیری ها یک نظر باشند و ما به هیچ عنوان نباید زندانی به اداره دیگر کشورها داشته باشیم .

وی در باره ازادی بعضی از زندانیان توسط رییس جمهور گفت : این کار رییس جمهور یک چراغ سبز برای طالبان بود که یعنی اگر شما ما را هم بکشید ما شما را ازاد میکنیم و بیایید و در کنار ما باشید، این دلسوزی ، دلسوزی برای پلنگ تیز دندان است و در پارلمان هم همه اعتراض کردند که این دلسوزی باعث تلفات مالی و جانی در اینده خواهد شد.

اقای حنفی در باره تصمیم رییس جمهور در باره این انتقال مدیریت به نیرو های داخلی گفت : افغانستان چون در قضیه قطر بی طرف به حساب امده با پیش کشیدن این موضوع می خواهد یک واکنش نشان دهد در مقابل نیروهای خارجی، در کل هیچ مفاهمه و مذاکره ای نباید با نیروهای خارجی صورت بگیرد و باید تحت نظر افغانستان و حکومتش باشد.

وی افزود که رییس جمهور طبق ماده 64 قانون اساسی صلاحیت ازاد سازی زندانیان را دارد ولی این ازاد سازی نباید مطلق صورت بگیرد و از روی جرم و کیفیت جرم باشد و رییس جمهور در تالار پارلمان به وضوح گفته که ما تعدادی انتحاری دستگیر کردیم که سه روز بعد دوباره دستگیر شدند و چند مدت بعد دوباره دست به فعالیت زدند.
این به این معناست که انها چند بار بخشیده شدند، رییس جمهورهم چند بار از طالبان حمایت کرده و گفته اینها مظلوم هستند و اراده قوی دارند تا از خود دفاع کنند، هدف رییس جمهور این بود که با طالبان اراده واحد داشته باشد، اما این بهار است که بارانش همه وقت می بارد و از سبزی هایش دیگران استفاده میکنند و باران بر ملت می بارد و ما رنج میکشیم و دیگران استفاده میکنند و در این کشت رییس جمهور شریک است.

 

 

 

 

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار