افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی از شیکاگو به کابل بازگشت…

 حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان و هیات همراه پس از اشتراک در بیست و پنجمین اجلاس سران کشور های عضو سازمان ناتو در شیکاگوی امریکا، به وطن برگشت.

رئیس جمهور کشور در حاشیه اجلاس سران ناتو با روسای جمهور امریکا، فرانسه، ناروی، ترکیه، پاکستان، اوکراین، صدراعظم بریتانیا و بانکی مون سرمنشی سازمان ملل متحد به طور جداگانه دیدار کرد.

همچنان حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با خانم جولیا گیلارد صدراعظم استرالیا دیدار کرد و پس از دیدار موافقتنامه همکاری های ستراتیژیک میان افغانستان و استرلیا را امضا کردند.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز اجلاس سران ناتو که به افغانستان اختصاص داده شده بود، در سخنرانی جامع، توقعات و دیدگاه های مردم افغانستان را در پیوند با مبارزه با تروریزم، تامین صلح سراسری در کشور، تجهیز نیروهای امنیتی افغانستان و پروسه انتقال مسئولیت های امنیتی بیان داشته، بر تلاش های مشترک در مبارزه علیه تروریزم که امنیت و ثبات جهان را تهدید می نماید، تاکید کرد.

همچنان حامد کرزی قبل از اشتراک در اجلاس سران ناتو به کشور آلمان رفته و با خانم انگلا مارکل صدراعظم آن کشور موافقتنامه همکاری های دراز مدت میان افغانستان و آلمان به امضا رسانید.

به همینگونه رئیس جمهور در سفرش به آلمان با وزرای خارجه و انکشاف اقتصادی آلمان نیز دیدار و گفتگو نمود.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار