افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

کرزی از ارتباط مستقیم پاکستان با سازمان های تروریستی خبر داد

حامد کرزی رییس‌جمهور سابق کشورمان در گفتگویی با تایمز اعلام کرد: پاکستان ارتباط مستقیم با سازمان‌های تروریستی دارد.

وی افزود: اگر امریکا سیاست خود را در قبال افغانستان تغییر داده باید دانست که این اقدام برای مبارزه با افراط گرایی انجام نگرفته بلکه برای اعمال فشار به پاکستان بنا به دلایل دیگری صورت گرفته است.

آقای کرزی تصریح کرد: ما هیچگونه سوءنیتی علیه پاکستان نداریم. ما به پاکستان من‌حیث یک کشور همسایه نگاه می کنیم. با این حال پاکستان با وجود چندین بار تلاش برای رفع شکاف‌ها چنین احساسی ندارد.

کرزی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه هند باید برای حفظ صلح در منطقه کمک کند گفت: ما از هند می‌خواهیم که به ارتقای اردوی ملی افغانستان کمک کند. ما می‌خواهیم هند به نیروهای ما آموزش و تجهیزات بدهد.

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به نقش امریکا در منطقه گفت: حقیقت این است که سیاست‌ امریکا برای برقراری صلح در منطقه شکست خورده است.

کرزی امریکا را متهم کرد که به جای کمک به شکست و تحت کنترول درآوردن تروریزم در منطقه دروازه‌های بیشتری به روی آنها باز کرده است.

وی در پایان از هند خواست که روابط مستقلی با افغانستان داشته باشد چرا که اگر هند حمایت کامل برای پایان یافتن افراط گرایی نشأت یافته از پاکستان در منطقه ارایه کند در این صورت صلح منطقه در منطقه حاصل خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار