افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 7 دسامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی آمریکا را تهدید کرد!!

 کرزی در گفت و گو با شبکه خبری ان بی سی امریکا هشدار داد که: درصورتی که امریکا به تعهداتش در قبال افغانستان عمل نکند، مذاکرات توافقنامه امنیتی را به تعلیق در می آورد!

کرزی ناتو و امریکا را در ناامنی های افغانستان مقصر دانست و گفت که بخشی از ناامنی ها در کشور، ناشی از ساختارها و استراتیژی هایی است که ناتو و امریکا در افغانستان ایجاد کرده اند.
این در حالی است که مقام های کاخ سفید این اظهارات رییس جمهور کرزی را تکراری خوانده اند!
لیون پنتا، وزیر دفاع امریکا در واکنش به این اظهارات کرزی گفت: “رییس جمهور کرزی می داند که جنگ افغانستان و مبارزه با تروریزم به قیمت جان هزاران سرباز خارجی تمام شده است و به جای این اظهارات بد نیست که از تلاش های جامعه جهانی قدردانی کند.”
براساس آمارهای ارایه شده از سوی مقام های ناتو، از آغاز جنگ افغانستان تا کنون، بیش از دو هزار نظامی کشورهای خارجی در این کشور کشته شده اند.
آمار ها نشان می دهد که بیشتر این قربانیان را سربازان امریکایی متقبل شده اند.
حامد کرزی گفت که افزایش فساد اداری در افغانستان ناشی از قراردادهایی است که از سوی جامعه جهانی به خصوص امریکا بسته می شود.
کرزی گفت: شرکت های امنیتی خصوصی بزرگترین منابع فساد اداری هستند، زمانی که دستور لغو آن از سوی حکومت صادر شد دولت امریکا تا پنج سال هیچ اقدامی در زمینه انجام نداد.
به گفته او، تا زمانی که امریکا و متحدانش راه حلی برای قرار دادها پیدا نکند، موضوع فساد اداری در افغانستان کاهش نخواهد یافت.
در همین حال، سازمان شفافیت بین المللی در گزارش تازه ای خود، افغانستان، سومالیا و کوریای شمالی را فاسد ترین کشورها اعلام کرده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار