افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 4 نوامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی:به خارجیها،اجازه دخالت در امورداخلی خودرا نمی دهیم!

کرزی در یک نشست مشترک خبری با ماریو مونتی صدراعظم ایتالیا در کابل گفت: افغانستان دارای حاکمیت ملی و قانون اساسی می باشد، بنابراین به خارجی ها اجازه دخالت در امور داخلی خود را نمی دهد.
حامد کرزی با اشاره به برگزاری چندین دوره انتخابات و کسب تجربه از آنها، تصریح کرد: افغانستان دارای حاکمیت ملی، مستقل و آزاد است و حضور خارجی ها در ادارات دولتی آن توجیهی ندارد.
رئیس جمهور افزود که افغانستان با استفاده از تجربه های گذشته به آن حد رسیده که انتخابات را برگزار نماید و ما اجازه نمی دهیم که خارجی ها در آن حضور داشته باشند.
همچنین آقای کرزی خاطرنشان ساخت که تجربه های گذشته برگزاری انتخابات ما را به آن حد و مرزی رسانده که بتوانیم مستقلانه عمل نماییم.
در همین حال رئیس جمهور از کمک های کشور ایتالیا و قربانی های سربازان و مردم آن کشور در افغانستان قدردانی کرد.
آقای کرزی گفت: در دیدار با صدراعظم ایتالیا روی مسایل امنیتی و انتقال امنیت و همچنین روی مسایل پس از سال 2014 صحبت کردیم.
ماریو مونتی، صدراعظم ایتالیا نیز گفت: نیروهای ما در هرات وظیفه مهمی را برای تأمین امنیت و بازسازی این ولایت روی دست دارند.
وی گفت: در چند سال گذشته با استقرار نیروهای نظامی و ملکی ایتالیا در حدود 80 مکتب در ولایت هرات بازسازی و اعمار شده است.
او تصریح کرد که 3500 سرباز این کشور در ولایت هرات افغانستان مستقر هستند و آنان زندگی شان را فقط به خاطر تامین امنیت به خطر انداخته اند.
وی افزود: ما انتظار سال 2014 را با تغییر و تحول داریم، ما افغانستان را تنها نمی گذاریم، به همین خاطر چندی قبل یک سند همکاری با دولت افغانستان در خصوص مسایل اقتصادی و سیاسی امضا کرده ایم.

او گفت: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال 1393 یک صفحه جدید را برای این کشور باز خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار