افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی، اعضای پارلمان را برای یک جلسه مشورتی فراخواند…

حامدکرزی رئیس جمهور کشور پس از اشتراک در کنفرانس شانگهای و هشدار جامعه جهانی به دولت کابل نسبت به ایجاد حکومتداری خوب و مبارزه با فساد اداری در افغانستان، اعضای  ولسی جرگه را برای یک جلسه مشورتی فرا خواند.

اعضای پارلمان کشور از 15 جوزای سال جاری به رخصتی تابستانی رفته اند.

در همین حال رئیس جمهور به وزیر امور پارلمانی کشور هدایت داده تا رئیس ولسی جرگه عبدالرئوف ابراهیمی را متقاعد سازد که با فراخوانی نمایندگان مجلس، جلسات عمومی ولسی جرگه را از اول ماه سرطان(ده روز آینده) آغاز نماید.

رحیم الله غالب معاون دارالانشاه ولسی جرگه کشور در گفت و گو با خبرگزاری صدای افغان (آوا) تا ئید کرده است که به دنبال تماس تلفنی وزیر امور پارلمانی، عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس روز جمعه با تعداد از اعضای مجلس در منزلش نشست اضطراری داشته است.

آقای غالب تاکید کرد، رئیس جمهور از مجلس نمایندگان خواسته است که تا در قسمت حکومت داری خوب، جذب کمک های خارجی و مبارزه با فساد اداری تلاش نمایند و از اول ماه سرطان با برگزاری جلسات روی این محور ها تمرکزنمایند.

به گفته وی، نشست دیروز رئیس مجلس در خانه اش با تعداد از اعضای مجلس نمایندگان مشورتی بوده و تا کنون در مورد درخواست رئیس جمهور از طریق وزیر امور پارلمانی چیزی گفته نشده است.

گفته می شود که رئیس جمهور کرزی به دنبال هشدار و انتقاد جامعه جهانی در نشست شانگهای مبنی بر نبود حکومتداری خوب و عدم مبارزه جدی علیه فساد اداری در افغانستان، تصمیم گرفته تا به کمک پارلمان کشور به کمی و کاستی دولت اش رسیدگی نماید.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار