افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 9 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

کاهش 36 فیصدی میزان سرمایه‌گذاری در افغانستان

الکوزی

خانجان الکوزی معاون مدیر عامل اتاق تجارت و صنایع افغانستان گفت: با گسترش روز افزون ناامنی‌ها، نبود امکانات برای سرمایه گذاری، عدم موجودیت بازار برای اموال تجارتی، از مواردی است که باعث عدم سرمایه‌گذاری در افغانستان شده است.

الکوزی به صراحت عنوان کرد با کاهش یافتن کمک‌های جامعه جهانی به افغانستان، وضعیت زندگی مردم رو به وخامت گرایید و دولت افغانستان به تنهایی نتوانست زیربناها را برای بهتر شدن وضعیت اقتصادی در افغانستان آماده کند.

مسئول اتاق تجارت و صنایع افغانستان، خاطرنشان کرد: با آنکه وضعیت سرمایه‌گذاری‌ها از آغاز دولت وحدت ملی با چالش‌ها مواجه شده بود اما با گذشت بیش از دو سال، هنوز وضعیت بهبود نیافته و میزان سرمایه‌گذاری‌ها، به ۳۶ فیصد کاهش یافته است.

الکوزی گفت: بازرگانان افغانستان متکی به کشورهای همسایه خاصتاً چین هستند و از همین رو، کالاهای تجارتی از کشور چین وارد بازارهای افغانستان می‌شود.

، دولت افغانستان امیدهای اقتصادی را از دست نداده و تلاش دارد تا به خودکفایی اقتصادی لازم دست یابد که می‌توان آغاز به کار پروژه کاسا 1000، بندرتجارتی چابهار و سد سلما را من‌حیث نمونه‌های بارز آن اشاره کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار