افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

کانکور انستیتوت آموزش های فنی و حرفوی افغان ـ کوریا برگزار شد.

کانکور

 

600 تن از فارغان صنف های نهم و دوازدهم جهت راه یابی به انستیتوت آموزش های فنی و حرفوی افغان- کوریا؛ در کانکور این انستیتوت شرکت کردند.

 

انستیتوت آموزش های فنی و حرفوی افغان ـ کوریا برای جذب شاگردان در برنامه های شش ماهۀ (خیاطی، انگلیسی و کمپیوتر) خویش از 600 تن فارغان صنف های نهم و دوازدهم؛ امتحان کانکور اخذ نمود.

 

در مراسم افتتاحیۀ این آزمون؛ داکتر احمد شاه صالحی معین امورکار وزارت کار، اموراجتماعی، شهدا و معلولین و تعدادی از رؤسای این وزارت اشتراک داشتند.

 

داکتر صالحی طی صحبت های خویش گفت:«وزارت کار، اموراجتماعی، شهدا ومعلولین متعهد است تا به هموطنان خود آموزش های مسلکی ارایه نماید که به همین منظور در تمامی ولایت کشورمراکز آموزش های فنی و حرفوی ایجاد گردیده است. انستیتوت آموزش های فنی و حرفوی افغان ـ کوریا یکی از این مراکز بوده که بیشتر در دو بخش (فن/حرفه و کاریابی) فعالیت دارند».

 

میر جلال الدین هشام آمر انستیتوت آموزش های فنی و حرفوی افغان ـ کوریا در سخنان خود گفت که در این امتحان به تعداد ۶۰۰ تن ازداوطلبان اعم از ذکور و اناث اشتراک نموده اند که پس از سپری نمودن آزمون ره یابی؛  دو صد و سی تن از آنان در سه بخش/ دیپارتمنت(انگلیسی، کمپيوتر و خیاطی ) جذب خواهند شد.

 

این در حالی است که یک هفته پيش دو صد تن از بخش های انگلیسی، کمپيوتر و خیاطی این انستیتوت سند های فراغت شان را به دست آوردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار