افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

کاندید شدن قیوم کرزی در انتخابات آینده ریاست جمهوری!

در یک گزارش اخیراً نشر شده در روزنامهء نیویارک تایمز در مورد حامد کرزی و فامیل وی گفته شده است که برخی اختلافات جدی در بین اعضای این خانواده وجود دارد و از پروژهء عینو مینه به حیث یکی از منابع اساسی این اختلافات نام برده شده است.

پروژهء عینو مینه در ولایت کندهار یکی از پروژه های موفق شهریست که با در نظر داشت معیارهای مدرن شهری، براساس قواعد معاصر مهندسی توسط خانوادهء رییس افغانستان حامد کرزی ساخته شده است.
در مورد پروژهء عینو مینه این ادعا نیز وجود دارد که گویا زمین آن بزور و با استفاده از قدرت غصب شده است.

محمود کرزی با اظهار اینکه جنگ خودش سالارنبوده و از قدرت سوءاستفاده نمی کند، در صحبت با رادیو آزادی این ادعا رد کرده، گفته است، زمین پروژهء عینو مینه را در اثر رقابت سالم و از طریق داواطلبی بدست آورده است.

محمود کرزی با تایید برخی اختلاف نظرها بین اعضای خانوادهء کرزی، در صحبت با رادیو آزادی این اختلافات را قابل حل دانسته، می گوید:
«آن چنان که در بین انگشتان یکدست تفاوت وجود دارد، در بین برادران نیز فرق موجود است. من با شاولی در مورد شیوه اداره پروژهء عینو مینه اختلاف نظر دارم و این موضوع را ما حل می کنیم. نیویارک تایمز و دیگران که دموکرات های چپی افراطی اند، اجندای اصلی شان اینست که امریکا، ناتو و غربی ها از افغانستان خارج شوند و اینوع اعتراضات بی مورد و بی اساس را بدون اسناد می کنند.»  

گفته می شود قیوم کرزی یک عضو دیگر این خانوادهء در انتخابات ریاست جمهوری آیندهء افغانستان خودش را کاندید خواهد کرد. محمود کرزی با تایید خبر کاندید شدن برادرش قیوم کرزی و ابراز حمایت از آن در صحبت با رادیو آزادی گفت:
« من به وی تاکید کرده ام که خودش را کاندید کند. قیوم جان هم از لحاظ فکری و هم از لحاظ عملی یک شخصیت توانا در افغانستان می باشد. وی یک شخص خیلی هوشیار، خیلی ماهر و شخص خیلی آگاهست. من صد در صد با وی همکاری می کنم.»

محمود کرزی همچنان گفته است که تا شش، هفت ماه آینده خودش را از همهء مصروفیت ها فارغ ساخته، کمپاین انتخاباتی را برای برادرش قیوم کرزی آغاز خواهد کرد.

نام محمود کرزی در بین اشخاص مقروض از کابل بانک نیز گرفته می شود، اما وی بارها در صحبت با رادیو آزادی این اتهامات را رد کرده، گفته است که در مورد این ادعا به څارونوالی شکایت کرده بود و در این مورد از وی معذرت نیز خواسته شده است.

 

 

 

 

 

 

 

رادیوآزادی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار