- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

کامرون: خروج سربازان ما از افغانستان،نشانه موفقیت ماست!!

صدراعظم بریتانیا روز پنجشنبه در یک سفر که قبلاً اعلان نشده بود، به قرارگاه نظامی نیروهای بریتانوی مستقر در هلمند «کمپ بسشن» رفت و با سربازان کشورش دیدار نمود.

کامرون گفت:

این یک پیشرفت خیلی خوب است که مردم ما از آن استقبال خواهند کرد و صادقانه فکر می کنم که مردم افغانستان نیز از آن استقبال می کنند. مردم افغانستان می خواهند که اداره و امنیت کشور شان را خود بدست بگیرند و ما با ایشان کمک کردیم. کاهش تعداد سربازان و خروج نیروها بر اساس موفقیت های بدست آمده در افغانستان صورت می گیرد، نه بخاطر این که ناکام شده ایم.

آژانس خبر گزاری جرمنی «دی پی ای» به نقل از صدراعظم انگلستان می گوید که نیروهای افغان نشان دادند که قابلیت تامین امنیت کشور شان را دارند.

قرار است تعداد سربازان بریتانوی در این کشور تا پایان سال آینده میلادی از 9200 تن به حداقل 5200 تن کاهش یابد.

حامد کرزی رییس جمهور کشورمان از این تصمیم حکومت انگلستان استقبال کرده است.

آقای کامرون افزود:

ما همیشه می خواستیم که افغانستان از خود دفاع کند و نیروی پولیس و اردوی خود را داشته باشد. ما با موفقیت آنان را تربیه می کنیم و حال امکان خروج سربازان ما مهیا شده است. من خیلی خرسندم که 9 هزار عسکر ما که هنوز در افغانستان هستند به کشور خود برگردند. تقریباً نصف این سربازان را تا پایان سال آینده میلادی و بقیه را تا ختم سال 2014 میلادی به به بریتانیا بر می گردانیم.

.