افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

کار ناتمام آمریکا را داعش تمام می کند!!!

تقریبا از زمان به دور دوم کشیده شدن سومین انتخابات ریاست جمهوری کشور در سال گذشته، ادعاهای ضد و نقیض در رابطه با حضور گروه داعش در افغانستان صورت گرفته تا اینکه در چند ماه اخیر و پس از گروگان گیری مسافران هزاره در زابل و حمله انتحاری در جلال آباد، مقامات امنیتی کشور حضور داعش را در برخی ولایات را تایید کردند.

 

سپس محترم اشرف غنی در جریان سخنرانی خود در کنگره آمریکا نسبت به تهدید جدی داعش در کشور ما هشدار داد و گفت: این گروه تروریستی نیروهای خود را به افغانستان اعزام کرده تا میزان آسیب پذیری نیروهای امنیتی ما را بسنجند، به همین دلیل هم اعضای طالبان باید راه خودشان را برای بازگشت به جامعه افغانستان پیدا کند و باید انتخاب کند که عضوی از القاعده نیستند بلکه متعلق به جامعه افغانستان هستند.

 

در واقع اشرف غنی با این سخنان خود تلاش فراوانی کرد تا داعش و طالبان را دو گروه مجزا از هم در افغانستان معرفی نمایند و اینگونه به همگان القا کند که جنگ جدید قدرت بین طالبان و داعش و دولت آغاز شده است! تا بدین طریق بین طالبان و داعش فرق بگذارند در حالی که حقیقت چیز دیگری است.

 

بر کسی پوشیده نیست که داعش و طالبان و القاعده را آمریکاییها درست کرده اند و عربستان سعودی و پاکستان نیز به عنوان مزدوران غرب حامی آنها بوده اند و اگر اکنون می گویند ما مخالف حضور تروریست ها در منطقه هستیم دقیقا مانند همان مبارزه ی ایتلاف غربیها علیه طالبان و داعش است که بیشتر باعث گسترش چنین تفکرات می شود تا نابودی آنها.

 

اکنون هم در ادامه ی همین سیاست عبدالرحیم مسلم دوست که خود را فرمانده گروه داعش می داند گفته است که طالبان نماینده آی اس آی بوده و جهاد علیه این گروه واجب است. در واقع هرکسی در برابر داعش بجنگد کشته خواهد شد.

 

جنگ بین داعش و طالبان را چند ماه قبل، پیش از آنکه خبری از تایید حضور داعش در افغانستان باشد اشرف غنی صاحب پیش بینی کرد! سپس حنیف اتمر داعش را خطر بزرگی برای حکومت کابل خواند و اکنون مزدور غربیها می گوید علت جنگ بین داعش و طالبان، وابستگی طالبان به استخبارات پاکستان است.

 

متاسفانه این موضوع به مرحله عمل هم رسیده است و طی روزهای گذشته درگیری بین افراد طالبان و داعش در ننگرهار و فراه گزارش شده که نیروهای امنیتی دولت در آن مداخله نکرده اند.

 

برای اثبات اینکه موضوع درگیری بین داعش و طالبان یک پروژه صد در صد آمریکایی است، خوب است نگاهی بیندازید به گفته ی جنرال فیض الله گدایف مسوول سابق اداره مبارزه با مواد مخدر تاجیکستان که گفته است: اگر جامعه جهانی برای نابودی کامل گروهک تروریستی و تکفیری داعش و برطرف کردن این فتنه تدابیر هماهنگ شده و منظمی را به کار نگیرد و در افغانستان حکومتی که حقیقتاً سزاوار اعتماد مردم است روی کار نباشد جنگ میان داعش و طالبان حتمی خواهد بود.

 

به بیان دیگر همه ی تلاش آمریکا این است که داعش را گروهی مجزا از مزدوران طالب خود نشان دهد و این بار به بهانه ی حضور این گروه تروریستی کشور ما را آماج حملات و غارت های بیشتر قرار دهد و در این میان افرادی چون اشرف غنی و اتمر و دیگر وابستگان به پاکستان از هیچ خدمتی به کاخ سفید در این راستا دریغ نمی کنند و احتمالا در آینده ای نزدیک با خوش بینی خواهند گفت: اگر آمریکا طی سیزده سال نتوانست طالبان را از بین ببرد، داعش می تواند طالبان را از بین برده و یا مجبور به مصالحه با دولت کند!!!!

 

و این پاسخ کسانی خواهد بود که هنوز هم فکر می کنند طالبان یک پدیده افغانستانی اند و حاضر نیستند اعتراف کنند همه این بازیها برای برآورده شدن اهداف و مقاصد آمریکا در منطقه می باشد. چه زمانی که طالبان برادران ناراضی کرزی بودند، چه اکنون که مخالفان سیاسی اشرف غنی خوانده می شوند و چه در آینده که قرار است همگام با نیروهای داعش در افغانستان فعالیت داشته باشند یا چه هنگامی که بخواهند به آغوش ملت افغانستان تحمیل شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار