افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

کار از محکم کاری عیب نمی کند!

برای وزارت دفاع باید چندین قربانی و مهره سوخته معرفی کرد تا کار از محکم کاری عیب نکند.

 

معصوم استانکزی نیز جزو مهره های سوخته و قربانی تبانی وزرای اصلی برای احراز پست های کلیدی بود که با نهایت وقت کشی، فرصت سوزی برای خودی ها و فرصت سازی برای خارجی ها، برای پیاده کردن برنامه دیکته شده و تدوین شده ای بود به نام جابجایی مهره ها در حکومت مرکزی.

 

در واقع اگر برای دیگر وزارات و ادارات کلان دولتی، یک نامزد وزیر یا مسوول قربانی برای اجرای سیاست های پشت پرده ی ارگ نشینان به دستان توانمند اعضای مجلس نمایندگان کافی است؛ برای وزارت دفاع باید چندین قربانی و مهره سوخته معرفی کرد تا کار از محکم کاری عیب نکند.

 

بدین ترتیب بعد از عدم رای اعتماد پارلمان سیر شده با دالر و ریال و افغانی و کلدار به شیر محمد کریمی و پس از ماه ها انتظار برای تعیین حایز این پست و مطرح شدن گزینه های مختلف، نوبت به معصوم استانکزی رسید تا او هم رای اعتماد نگیرد.

 

از آنجا که دولت وحدت ملی اجر سرپرستان و نامزد وزیران را بی پاسخ نمی گذارد و همواره تحفه ای و منصبی و امتیازی برای اینان در آستین دارد، لذا بدون شک برای این نامزد وزیر رد شده از سوی پارلمان نامشروع نیز پستی در خور درنظر گرفته شده است.

 

با این شرایط حتی می توان مدعی شد که از نظر اشرف غنی و عبدالله و احمد ضیا مسعود و هر کسی که مستقیم یا غیر مستقیم با جریان گماردن مهره ها در جایگاه ها مخصوصا وزارت کلیدی و مهم دفاع در ارتباط است؛ این وزارت برای شخص استانکزی کم است و چوکی راحت تر با حساسیت کمتر و امتیازات بیشتر می طلبد.

 

کسب 84 رای موافق، 104 رای مخالف، 18 رای باطل و 7 رای ممتنع که دست معصوم استانکزی را از دامان وزارت دفاع کوتاه کرد به خوبی می نمایاند که حکومت هدایت های لازم را به پارلمان برای اعتماد به وی نکرده بوده است وگرنه فرمان ارگ ریاست جمهوری بر همه مصالح ملی می چربد!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار