افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

کارنی: آمریکا طرحی برای خروج زودهنگام از افغانستان ندارد

 

“جی کارنی” سخنگوی کاخ سفید روز گذشته اعلام کرد که به رغم کشته شدن ۲ تن از افسران آمریکایی در ساختمان وزارت کشور افغانستان، واشنگتن به تعهد خود برای ادامه حضور نیروهایش در افغانستان تا سال 2014 پایبند است.

بر اساس این گزارش، “جرج لیتل” سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز گفت: کسانی که فکر می کنند با این حملات ناجوانمردانه، می توانند ما را دچار تردید کنند، در اشتباهند.

پیش از این “رایان کروکر” از دولت آمریکا خواسته بود تا در برابر فشارها برای خروج از افغانستان مقاومت کنند. وی با اشاره به موضوع قرآن سوزی در پایگاه آمریکایی بگرام و موج اعتراضات مردمی در این زمینه گفت: تنش در افغانستان به اوج رسیده و لازم است اجازه دهیم ناآرامی ها فروکش کند تا وضع طبیعی شود و دریابیم که چه کنیم.

هفته گذشته، کسانی که اوراق غیر ضروری را از پایگاه بگرام به بیرون از این پایگاه منتقل کردند، متوجه وجود نسخه‌هایی از متون مقدس و قرآن سوخته در میان این اوراق شدند.

انتشار این خبر سبب شد با وجود سرمای بی‌سابقه، هزاران نفر از مردم افغانستان با راهپیمایی در مناطق مختلف شعارهای «مرگ بر آمریکا» سر داده و خواستار خروج نظامیان خارجی از این کشور شدند که در تظاهرات ضدآمریکایی روز پنجشنبه در افغانستان 6 نفر کشته و 12 نفر زخمی شدند.

یک سرباز افغان نیز در پاسخ به این اقدام ۲سرباز آمریکایی را به قتل رساند و تعدادی را مجروح کرد.

 

 

 

 

 

ghatreh

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار