افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

کابل میدان تاخت و تاز اسلام آباد

چندی قبل، زمانی که مسجدی در پیشاور شاهد به خون غلتیدن و تکه تکه شدن اجساد نمازگزاران بود و خبر تاثر برانگیز آن به سرعت در رسانه های بین المللی منتشر و منعکس شد؛ سفر نواز شریف به کابل موجی از انتقادات و خشم عمومی را برانگیخت.

 

در واقع هیات عالیرتبه پاکستانی با ابراز انزجار از فاجعه انسانی رخ داده برای نمازگزاران در پیشاور، وعده بکارگیری تمام توان خود برای پایان بخشیدن به چنین وقایعی دادند و بلافاصله به کابل سفر کردند تا انگشت اتهام خود را بر قلب افغانستان نشانه روند.

 

متاسفانه این اقدام مکارانه از کشور به اصطلاح دوست و همسایه بسرعت و سهولت جواب داد و تا مدتی جامعه جهانی به نشست ها و سخنرانی ها و گردهمایی ها برای از بین بردن تروریسم در قلب آسیا و در خاک افغانستان مصروف شدند.

 

اینبار نیز در کمتر از چشم برهم زدنی، تاریخ تکرار شده است و قرار گزارش های واصله یک هیات عالی رتبه پاکستانی وارد کابل شده و با رییس جمهور و رییس اجرایی دیدار خواهند کرد.

 

به خودی خود و بدون درنظر گرفتن عوامل دیگر نیز این سفر فشرده و بدون فاصله بندی مناسب با سفرهای دور و نزدیک سران اسلام اباد به کابل نمی تواند چندان مسرت بخش یا روح افزا باشد و به فال نیک گرفته شود و قضیه را بو دار می نمایاند چه رسد به اینکه…

 

چه رسد به اینکه اخیرا حادثه تروریستی دیگری در پاکستان رخ داده باشد و مقام های پاکستانی درصدد برآمده باشند که همچون روال نتیجه بخش گذشته با سفر به افغانستان گناه ناکرده را به گردن کشور دوست و برادر و همسایه خود بیاندازند و از مهلکه تا اطلاع ثانوی بگریزند.

 

به همین منظور، صاحبنظران سیاسی و برخی از نخبگان دور مانده از ارگ ریاست جمهوری سفر همزمان نواز شریف، رضوان اختر، راحیل شریف و سرتاج عزیز را به کابل مرتبط با سقوط یک چرخبال حامل تعدادی از سفرای خارجی و خانواده های دیپلوومات ها در پاکستان می دانند که آژیرهای خطر را به صدا درمی آورد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار