- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

کابلوف: ناکارآمدی غرب در افغانستان منجر به افزایش تعداد داعشی ها شده است!

%da%a9%d8%a7%d8%a8%d9%84%d9%88%d9%81

کشورهای غربی توجه کافی به امر ظهور داعش در افغانستان ندارند نیروهای بین‌المللی از اردوی افغانستان در مقابل داعش حمایت می‌کنند اما در عین حال، به بمباردمان افراد ملکی می‌پردازند که این امر باعث افزایش حامیان داعش می‌شود.
ضمیر کابلوف، مقام ارشد وزارت امور خارجه روسیه و نماینده این کشور در امور افغانستان به ابراز نگرانی نسبت به گسترش فعالیت‌های گروه تروریستی داعش در منطقه پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت داعش در افغانستان ممکن است به مهاجرت افراد از آسیای میانه به روسیه منجر شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر پنج ملیون مهاجر از آسیای میانه در روسیه زنده گی می‌کنند و در صورتی که اوضاع در این منطقه توسط داعش بی‌ثبات‌تر شود، این احتمال می‌رود که این تعداد بیشتر شوند.

کابلوف به خبرنگاران گفت: فعالیت داعش در افغانستان تهدیدی جدی برای ما به شمار می‌رود. این پدیده برای ما خطرناک است زیرا آن‌ها در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند و همان رویه‌ای را دارند که القاعده در ابتدای کار خود در افغانستان داشت و سپس فعالیت خود را در آسیای میانه اشاعه داد که برای ما عواقبی داشت.

این مقام روسی همچنین گفت: کشورهای غربی توجه کافی به امر ظهور داعش در افغانستان ندارند.

وی با اشاره به این که تعداد تروریست‌های داعشی در افغانستان از سرحد ۲ هزار و پانصد تن گذشته است، اظهار کرد: حدود شش ماه پیش جنرال‌های امریکایی در افغانستان گفتند که فعالیت داعش در این کشور چشمگیر نیست و در حال حاضر آن‌ها می‌گویند که این مسأله به توجه جدی نیاز دارد.

کابلوف تأکید کرد: نیروهای بین‌المللی از اردوی افغانستان در مقابل داعش حمایت می‌کنند اما در عین حال، به بمباردمان افراد ملکی می‌پردازند که این امر باعث افزایش حامیان داعش می‌شود.